Logo: Miasto i Gmina Ogrodzieniec
Miasto i Gmina Ogrodzieniec

Oficjalna strona internetowa Miasta i Gminy Ogrodzieniec. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Działaj Lokalnie - informacja o konkursie

Działaj Lokalnie - startuje nabór wniosków dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych

Centrum Inicjatyw Lokalnych po raz ósmy ogłasza nabór wniosków  dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych w ramach programu „Działaj Lokalnie”.
Pula do rozdania wynosi 41 800 tysięcy złotych.

            „Działaj Lokalnie” – to nazwa programu finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, organizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Na terenie powiatu zawierciańskiego i myszkowskiego realizuje go Centrum Inicjatyw Lokalnych. W ramach programu na wnioskodawców czeka 41 800 tys. złotych, a maksymalna kwota pojedynczego dofinansowania wynosi 6 tysięcy złotych.

            Program adresowany jest do organizacji pozarządowych i grup nieformalnych
z terenu gmin Irządze, Koziegłowy, Ogrodzieniec, Pilica, Poraj, Poręba, Włodowice.

W ramach programu przewidywane jest przyznanie dotacji na projekty, dzięki którym możliwe jest osiąganie celów o charakterze dobra wspólnego. W tej edycji wszystkie projekty powinny dotyczyć walki z epidemią i/lub przeciwdziałania jej negatywnym skutkom.**

            Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach konkursu trwa od 15 maja do 15 czerwca br. i będzie się odbywać drogą elektroniczną poprzez generator wniosków na stronie internetowej www.system.dzialajlokalnie.pl.

 W każdej gminie objętej konkursem odbędzie się spotkanie informacyjne, podczas którego będzie można uzyskać więcej informacji na temat „Działaj Lokalnie”. Na stronach internetowych gmin pojawią się przygotowane przez Centrum Inicjatyw Lokalnych materiały szkoleniowe. W przypadku gmin, które wybrały tradycyjną formę szkolenia, informacje o spotkaniach będą sukcesywnie zamieszczane na stronach internetowych poszczególnych gmin i stronie http://cil.org.pl/   Będą również udzielane konsultacje.

            Dodatkowe informacje można uzyskać w Centrum Inicjatyw Lokalnych, przy ulicy Polskiej 14b w Zawierciu, pod numerem telefonu 32 67 020 14, adresem e-mail hac@cil.org.pl w godz od 8:00 do 14:00  oraz na stronie internetowej www.dzialajlokalnie.pl. i http://cil.org.pl/

Do pobrania regulamin oraz wzór wniosku.

* walka z epidemią (projekty 2-3 miesięczne) oznacz działania inferencyjne takie jak: szycie maseczek, czy zaopatrywanie osób starszych w produkty żywnościowe;

* przeciwdziałanie negatywnym skutkom epidemii (projekty 3-6 miesięczne) mogą dotyczyć różnych obszarów, np. edukacji, sportu, kultury, zdrowia, aktywności społecznej. Może też wynikać z pojawiających się problemów takich jak między innymi: bezrobocie, ubóstwo, wykluczenie społeczne, izolacja społeczna.

Autor:  ogrodzieniec.pl
22
MAJ
2020
858
razy
czytano

3621/10079

Na skróty

Mobilnie w stałym kontakcie z gminą

Przydatne linki

Wspólnie możemy dokonać wielkich rzeczy

Galeria

Wyjątkowe miejsca na każdą porę roku

 • Zdjęcie: Kościół w Ogrodzieńcu

  Kościół w Ogrodzieńcu

 • Zdjęcie: Miejsca Rekreacji

  Miejsca Rekreacji

 • Zdjęcie: Skwer

  Skwer

 • Zdjęcie: Plac Piłsudskiego

  Plac Piłsudskiego

 • Zdjęcie: Studnia w Gieble

  Studnia w Gieble

 • Zdjęcie: Sprzątamy Gmine

  Sprzątamy Gmine

Czy wiesz, że...

Ciekawe informacje o naszej gminie

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Miasto i Gmina Ogrodzieniec
Miasto i Gmina Ogrodzieniec