Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Działaj Lokalnie - informacja o konkursie

Strona główna » Aktualności » Działaj Lokalnie - informacja o konkursie

Działaj Lokalnie - startuje nabór wniosków dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych

Centrum Inicjatyw Lokalnych po raz ósmy ogłasza nabór wniosków  dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych w ramach programu „Działaj Lokalnie”.
Pula do rozdania wynosi 41 800 tysięcy złotych.

            „Działaj Lokalnie” – to nazwa programu finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, organizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Na terenie powiatu zawierciańskiego i myszkowskiego realizuje go Centrum Inicjatyw Lokalnych. W ramach programu na wnioskodawców czeka 41 800 tys. złotych, a maksymalna kwota pojedynczego dofinansowania wynosi 6 tysięcy złotych.

            Program adresowany jest do organizacji pozarządowych i grup nieformalnych
z terenu gmin Irządze, Koziegłowy, Ogrodzieniec, Pilica, Poraj, Poręba, Włodowice.

W ramach programu przewidywane jest przyznanie dotacji na projekty, dzięki którym możliwe jest osiąganie celów o charakterze dobra wspólnego. W tej edycji wszystkie projekty powinny dotyczyć walki z epidemią i/lub przeciwdziałania jej negatywnym skutkom.**

            Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach konkursu trwa od 15 maja do 15 czerwca br. i będzie się odbywać drogą elektroniczną poprzez generator wniosków na stronie internetowej www.system.dzialajlokalnie.pl.

 W każdej gminie objętej konkursem odbędzie się spotkanie informacyjne, podczas którego będzie można uzyskać więcej informacji na temat „Działaj Lokalnie”. Na stronach internetowych gmin pojawią się przygotowane przez Centrum Inicjatyw Lokalnych materiały szkoleniowe. W przypadku gmin, które wybrały tradycyjną formę szkolenia, informacje o spotkaniach będą sukcesywnie zamieszczane na stronach internetowych poszczególnych gmin i stronie http://cil.org.pl/   Będą również udzielane konsultacje.

            Dodatkowe informacje można uzyskać w Centrum Inicjatyw Lokalnych, przy ulicy Polskiej 14b w Zawierciu, pod numerem telefonu 32 67 020 14, adresem e-mail hac@cil.org.pl w godz od 8:00 do 14:00  oraz na stronie internetowej www.dzialajlokalnie.pl. i http://cil.org.pl/

Do pobrania regulamin oraz wzór wniosku.

* walka z epidemią (projekty 2-3 miesięczne) oznacz działania inferencyjne takie jak: szycie maseczek, czy zaopatrywanie osób starszych w produkty żywnościowe;

* przeciwdziałanie negatywnym skutkom epidemii (projekty 3-6 miesięczne) mogą dotyczyć różnych obszarów, np. edukacji, sportu, kultury, zdrowia, aktywności społecznej. Może też wynikać z pojawiających się problemów takich jak między innymi: bezrobocie, ubóstwo, wykluczenie społeczne, izolacja społeczna.

ZAŁĄCZNIKI

czytano: 62 razy

autor: ogrodzieniec.pl

data dodania: 2020-05-22 09:24:55

Linki
  • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
  • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
  • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
  • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

  • DSC_0804_resize
  • DSC_0800_resize
  • DSC_0797_resize
  • DSC_0794_resize
  • DSC_0792_resize
  • DSC_0790_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna