Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Mieszkańcy pytają

Strona główna » Mieszkańcy pytają

Regulamin serwisu - "Mieszkańcy pytają":
 1. Wszyscy użytkownicy Internetu mają dostęp do serwisu "Mieszkańcy pytają" i mają prawo do zadawania pytań.
 2. Dostęp do serwisu "Mieszkańcy pytają" jest możliwy poprzez formularz dostępny na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Ogrodzieniec.
 3. Odpowiedzi udzielane są wyłącznie na pytania dotyczące spraw samorządowych.
 4. Burmistrz Miasta i Gminy lub wskazana przez niego osoba udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni.
 5. Pytania będą publikowane tylko z odpowiedzią Burmistrza.
 6. Nie będą publikowane pytania:
  1. zawierające treści sprzeczne z prawem, zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami,
  2. naruszające dobra osobiste,
  3. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  4. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  5. nie dotyczące spraw samorządowych Gminy Ogrodzieniec.
 7. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników. Urząd Miasta i Gminy Ogrodzieniec nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań.
Zadaj pytanie
 • Pytanie z miejscowości: Ogrodzieniec
  Data: 07.01.2020, 20:53

  Pytanie:

  Szukam w internecie informacji dot. organizacji zbiórki pieniędzy w ramach WOŚP 2020 w Ogrodzieńcu. Nie widzę żadnych programów imprez, w których mogłabym wziąć udział jak przez wiele lat wcześniejszych. Pamiętam, że Pani Burmistrz również brała kiedyś udział w licytacji - kiedyś wylicytowała pięknęgo Kocura Ogrodzienieckiego, a kiedy gdy była dyrektorką szpitala dała na licytację "dzień dyrektorowania". Może się wygłupię, że nie potrafię szukać w internecie :) Ale proszę mi pomóc i podać program imprez w Ogrodzieńcu. Czy licytacja w szkole odbędzie się jak co roku? Urszula Dembowska

  Odpowiedź:

  W odpowiedzi na zapytanie złożone w dniu 07.01.2020r. na portalu „ Mieszkańcy pytają” odnośnie informacji dot. organizacji zbiórki pieniędzy w ramach WOŚP 2020 w Ogrodzieńcu. Poniżej przedstawiam listę stron internetowych, na których znajdują się informacje dot. organizacji zbiórki pieniędzy w ramach WOŚP 2020 w Ogrodzieńcu.

   

 • Pytanie z miejscowości: Podzamcze
  Data: 29.10.2019, 08:09

  Pytanie:

  Dzień dobry Piszę w sprawie wywozu odpadów gabarytowych . Na ogłoszeniach o wywozie śmieci piszę : " natomiast odpady wielkogabarytowe to meble ,wykładziny podłogowe,wersalki, fotele, drzwi ,ona itp." . Problem polega w tym ,że nie jest to sprecyzowane i firma która zabiera z przed posesji te odpady zostawia ich część . Miałam wystawioną starą kabinę prysznicową tzn. brodzik i szyby i nie zostały zabrane , u sąsiadów również widziałam ,że spora część rzeczy nie została zabrana . Prosiła bym o dokładne sprecyzowanie co można wystawiać a czego nie .

  Odpowiedź:

  W odpowiedzi na zapytanie złożone w dniu 29.10.2019 r. na portalu „ Mieszkańcy pytają” informujemy, że zgodnie z  informacją wykonawcy aktualnie świadczącego usługę wywozu i zagospodarowania odpadów -  Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zawierciu - opublikowaną na stronie internetowej  Gminy Ogrodzieniec https://www.ogrodzieniec.bip.jur.pl/artykuly/4857 do odpadów wielkogabarytowych zaliczono: “meble: szafy, stoły, kanapy, fotele, foteliki, biurka; ramy okienne, drzwiowe (bez szyb); opony samochodowe w ilości 4 szt. z posesji; wielkogabarytowe zużyte sprzęty agd i rtv – lodówki, telewizory”.

  Wymieniona przez Panią kabina prysznicowa (tzn. brodzik  i szyby) nie należy do powyżej wymienionych odpadów lecz do odpadów poremontowych i należy ją dostarczyć do PSZOK  w Ogrodzieńcu przy ul. Kościuszki 107 (przy oczyszczalni) czynnego w każdą sobotę od godz. 8.00 do 15.00.

 • Pytanie z miejscowości: Ryczów
  Data: 30.09.2019, 17:15

  Pytanie:

  Droga Pani Burmistrz, Piszę z zapytaniem: Gdzie znajduje się na mapach ul. Końcowa o którą toczy się kłótnia mieszkańców Ryczowa? :)  

  Odpowiedź:

  W odpowiedzi na zapytanie złożone w dniu 30.09.2019 r. na portalu „ Mieszkańcy pytają”, odnośnie położenia na mapie ul. Końcowej w Ryczowie, poniżej przedstawiam rysunek mapy z uwidocznioną  ul. Końcową.

  MAPKA

 • Pytanie z miejscowości: Giebło Kolonia
  Data: 11.09.2019, 22:15

  Pytanie:

  Imprezy pijackie na placu zabaw w Gieble Kolonii. Niestety, policja nie robi nic, albo niewiele by wyeliminować libacje na placu zabaw, czego przykładem jest dzisiejsze głośne imprezowanie.

  Odpowiedź:

  W odpowiedzi na informację złożoną w dniu 11.09.2019 r. na portalu „ Mieszkańcy pytają” informujemy, że Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec podjął wszelkie możliwe kroki, które leżały w jego kompetencjach celem zareagowania na zgłoszony przez Pana problem. Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec nie posiada kompetencji do samodzielnego rozwiązania opisanej sytuacji. 

 • Pytanie z miejscowości: Giebło Kolonia
  Data: 28.08.2019, 10:57

  Pytanie:

  Nie dostałem odpowiedzi (jeszcze) na zadane pytanie w dniu 16.08.2019, w takim razie dopiszę kilka zdań. Gmina urządziła plac zabaw w Gieble Kolonii, ale nie sprawuje żadnej kontroli  nad tym terenem. Chodzi o urządzanie imprez – zazwyczaj nocnych przez młodzież, picie alkoholu, zażywanie środków odurzających - prawdopodobnie także narkotyki i głośne zachowanie. Mieszkańcy to widzą i słyszą. W nocy ciągle podjeżdżają samochodami grupy nieznajomych osób, nikt nie wie kto to jest i jakie ma zamiary. Jako mieszkańcy, nie czujemy się z tego powodu bezpiecznie. Może takie zachowanie młodzieży jest dopuszczalne, a ja o tym nie wiem? W takim razie proszę wydzielić teren, gdzieś głęboko w lesie i niech robią co chcą. Nie oczekuję odpowiedzi w tej sprawie, oczekuję działania.  

  Odpowiedź:

   

  W odpowiedzi na zapytanie złożone w dniu 28.08.2019 r. na portalu „ Mieszkańcy pytają” informujemy, że Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec udzielił odpowiedzi zgodnie z terminem określonym w regulaminie tj. pkt. 4 Burmistrz Miasta i Gminy lub wskazana przez niego osoba udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni. Zapytanie zostało złożone w serwisie 16 sierpnia 2019 r. , a zatem termin 14 dniowy upłynął by dopiero 30.08.2019 r. Odpowiedź otrzymał Pan 29.08.2019 r., a więc przed upływem wskazanego wyżej terminu.

 • Pytanie z miejscowości: Ogrodzieniec
  Data: 27.08.2019, 10:06

  Pytanie:

  Witam! Bardzo proszę o odpowiedż kiedy będzie remontowana nawierzchnia drogi ul. Ogrodowa.Na wózku inwalidzkim akumulatorowym jest problem z przejechaniem.Łatanie dziur nie pomaga ponieważ po deszczu dziury są wypłukiwane.  Z poważaniem T.N

  Odpowiedź:

  W odpowiedzi na zapytanie złożone na portalu „ Mieszkańcy pytają” z dnia 27.08.2019 r.  informujemy, że Urząd Miasta i Gminy Ogrodzieniec

  aktualnie jest w trakcie realizacji projektu kanalizacji na ul. Ogrodowej. W kolejnym etapie zostanie zlecony projekt nawierzchni.

  Z uwagi na brak środków finansowych, w dalszym etapie planowane jest złożenie wniosku o dofinansowanie budowy drogi z Funduszu Dróg Samorządowych.

 • Pytanie z miejscowości: Giebło Kolonia
  Data: 16.08.2019, 21:54

  Pytanie:

  Kiedy zakończą się głośne libacje alkoholowe na placu zabaw i w jego okolicy w Gieble Kolonii. Młodzież z sąsiednich miejscowości nie liczy się ze spokojem mieszkańców z ulicy Parkowej, nie dość że spożywają alkohol w miejscu publicznym, to dodatkowo zachowują się wulgarnie i bardzo głośno. Podobne pytanie było zadane w ubiegłym roku i nic z tym nie zrobiono.

  Odpowiedź:

  W odpowiedzi na zapytanie złożone w dniu 16.08.2019 r. na portalu „ Mieszkańcy pytają” informujemy, że Urząd Miasta i Gminy Ogrodzieniec skierował do Komisariatu Policji w Ogrodzieńcu pismo w przedmiotowej sprawie, aby wzmożone zostały kontrole na wskazanym terenie. Urząd Miasta i Gminy Ogrodzieniec ma możliwość jedynie skierowania pisma do organu właściwego tj. Policji celem podjęcia określonych działań, gdyż sam nie ma kompetencji do interwencji.

 • Pytanie z miejscowości: Podzamcze
  Data: 21.07.2019, 12:07

  Pytanie:

  Witam! Proszę o odpowiedż, dlaczego nie otrzymałem jakiejkolwiek odpowiedzi na pytanie zadane w dniu 07.07 2019 r. Zgodnie z regulaminem dzisiaj mija 14-to dniowy okres na odpowiedz ze strony Urzędu Gminy.

  Odpowiedź:

  Uprzejmie informuję, że odpowiedź na Pana zapytanie została udzielona w terminie.

 • Pytanie z miejscowości: Podzamcze
  Data: 07.07.2019, 13:44

  Pytanie:

  Witam!Proszę o informację kiedy na terenie Podzamcza skończy się tolerowanie przez Urząd Gminy prowadzenia nielegalnych działalności gospodarczych takich jak: parkingi, agroturystyka, pokoje gościnne i inne.Najwieksza ilość nielegalnych parkingów otwierana jest w Niedzielę i zależy ona od natężenia ruchu turystycznego. Działalności te wprowadzają niezdrową konkurencję wśród osób, które prowadzą działalności zgodnie z wszelkimi zasadami, a osobami które pobierają od turystów pieniądze bez odprowadzania od nich jakichkolwiek podatków do Skarbu Państwa jak i do Urzędu Gminy Ogrodzieniec. W obecnym czasie dąży się likwidacji tzw. „Szarej Strefy”, a na terenie Podzamcza trwa ona od lat i nadal się powiększa.

  Odpowiedź:

                                                                                     Ogrodzieniec, dnia 22.07.2019r.

  OR.1511.5.2019

   

   

   

  W odpowiedzi na Pana wniosek przesłany drogą elektroniczną w dniu 07.07.2019 r., który wpłynął do Urzędu Miasta i Gminy w dniu 08.07.2019 r. w przedmiocie prowadzenia nielegalnych działalności gospodarczych takich jak: parkingi, agroturystyka, pokoje gościnne i inne nadmieniam co następuje:

  Zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców nie stanowi działalności gospodarczej działalność wykonywana przez osobę fizyczną, której przychód należny z tej działalności nie przekracza w żadnym miesiącu 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia, o którym mowa w ustawie z dnia 10 października 2002 r.
  o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz.U. z 2018 r. poz. 2177), i która w okresie ostatnich 60 miesięcy nie wykonywała działalności gospodarczej.

  Osoba wykonująca działalność nieewidencjonowaną nie jest przedsiębiorcą
  w rozumieniu art. 4 ust. 1 Prawo Przedsiębiorców i nie spoczywają na niej obowiązki związane z wykonywaniem działalności gospodarczej. Zgodnie z art. 5 ust. 3 Prawo Przedsiębiorców, jeżeli przychód należny z wykonywanej działalności przekroczy w danym miesiącu 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia, działalność ta staje się działalnością gospodarczą, począwszy od dnia, w którym nastąpiło to przekroczenie. W takim przypadku osoba wykonująca działalność na podstawie art. 5 ust. 4 Prawo Przedsiębiorców zobowiązana jest złożyć w terminie 7 dni od dnia, w którym nastąpiło przekroczenie tej wysokości, wniosek o wpis do CEIDG. Niezłożenie wniosku może być podstawą odpowiedzialności wykroczeniowej na podstawie art. 601 § 1 Kodeksu Wykroczeń.

  Artykuł 5 ust. 2 Prawo Przedsiębiorców pozwala osobie wykonującej działalność nieewidencjonowaną złożyć w dowolnym momencie wniosek o wpis do CEIDG.
  W przypadku złożenia takiego wniosku wykonywana działalność, bez względu na wysokość uzyskiwanego z niej przychodu, z dniem określonym we wniosku staje się działalnością gospodarczą. W związku z wprowadzeniem powyższego uregulowania nie każdy podmiot ma obowiązek rejestracji wykonywanej działalności, jeśli spełnia przesłanki określone w tym przepisie. Urząd Miasta i Gminy Ogrodzieniec prowadzi rejestr – Centralną Ewidencję
  i Informację o Działalności Gospodarczej jako zadania zlecone. Urząd Gminy tym samym nie ma kompetencji weryfikacji czy dany podmiot zarejestrował swoją działalność, ze względu na fakt wprowadzenia w art. 5 ustawy Prawo przedsiębiorców – możliwości prowadzenia tzw. działalności nierejestrowanej.

  Biorąc pod uwagę wnioski mieszkańców gmina zorganizuje szkolenie w sprawie zakładania działalności gospodarczej.

   

   

 • Pytanie z miejscowości: Żelazko
  Data: 27.05.2019, 11:05

  Pytanie:

  Dzień dobry. Czy gmina rozważa pomysł zaindstalowania infokiosków z przewodnikami po jurze ? Jako mieszkaniec do niedawna nie wiedziałem,że na Górze Birów znajduje sie jaskinia. Infokioski ułatwiłyby zwiedzanie jury.

  Odpowiedź:

  "W odpowiedzi na zapytanie złożone na portalu „ Mieszkańcy pytają” informujemy, że Urząd

  Miasta i Gminy Ogrodzieniec nie wyklucza zainstalowania infokiosków na obszarze gminy,

  o ile pojawią się zewnętrzne źródła finansowania z przeznaczeniem na takie zadania. "

poprzednia strona |1|2|3| z   9 następna|ostatnia

Strona główna
Linki
 • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
 • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
 • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
 • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

 • DSC_0804_resize
 • DSC_0800_resize
 • DSC_0797_resize
 • DSC_0794_resize
 • DSC_0792_resize
 • DSC_0790_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna