Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Mieszkańcy pytają

Strona główna » Mieszkańcy pytają

Regulamin serwisu - "Mieszkańcy pytają":
 1. Wszyscy użytkownicy Internetu mają dostęp do serwisu "Mieszkańcy pytają" i mają prawo do zadawania pytań.
 2. Dostęp do serwisu "Mieszkańcy pytają" jest możliwy poprzez formularz dostępny na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Ogrodzieniec.
 3. Odpowiedzi udzielane są wyłącznie na pytania dotyczące spraw samorządowych.
 4. Burmistrz Miasta i Gminy lub wskazana przez niego osoba udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni.
 5. Pytania będą publikowane tylko z odpowiedzią Burmistrza.
 6. Nie będą publikowane pytania:
  1. zawierające treści sprzeczne z prawem, zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami,
  2. naruszające dobra osobiste,
  3. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  4. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  5. nie dotyczące spraw samorządowych Gminy Ogrodzieniec.
 7. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników. Urząd Miasta i Gminy Ogrodzieniec nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań.
Zadaj pytanie
 • Pytanie z miejscowości: Ogrodzieniec
  Data: 03.03.2020, 22:37

  Pytanie:

  Mam pytanie, dlaczego na terenie Gminy nie jest prowadzona akcja "Sterylizacja" zwierząt domowych ?. W ościennych miejscowościach cały marzec wybrane punkty wetrynaryjne prowadzą zabiegi u suk w zniżonych cenach,  a w niektórych zakładach dla mieszkańców odbywają się za darmo (np. cztery w Zawierciu). W Ogrodzieńcu zabiegi są najdroższe z tych, które sprawdzałem                                           T. S.

  Odpowiedź:

  W odpowiedzi na pytanie uprzejmie informuję, iż zgodnie z art. 11pkt. 1 ustawy
  z dnia 21 sierpnia 1997r. o ochronie zwierząt do zadań gminy należy  zapobieganie bezdomności zwierząt i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywanie.

  Zapis o możliwości finansowania zabiegu sterylizacji zwierząt posiadających właściciela  znalazł się w uchwalonym na 2019 r. programie opieki nad bezdomnymi zwierzętami w Gminie Ogrodzieniec.

  W projekcie programu na 2020r. również zawarty jest w/w zapis.

  Po uchwaleniu przez Radę Miejską w Ogrodzieńcu w dniu 26.03.2020 r. „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie Gminy Ogrodzieniec na rok 2020” zostaną opracowane stosowne procedury.

  Realizacja procedur będzie uzależniona od wysokości posiadanych środków finansowych.

  Z uwagi na epidemię koronowirusa decyzje co do wysokości przeznaczonej na ten cel środków zostaną podjęte w późniejszym terminie.

  W dniu 3 marca Pani Burmistrz poinformowała Pana o możliwościach skorzystania z założeń programu.

   

   

   

  Z poważaniem

 • Pytanie z miejscowości: Ryczów
  Data: 13.02.2020, 18:23

  Pytanie:

  Szanowna Pani Burmistrz, Zbliża się kolejna rocznica pacyfikacji Ryczowa. W związku z tą uroczystością pytam, kiedy zostanie wymieniona tablica upamiętniająca ofiary usytuowana w pobliżu zbiorowej mogiły ofiar nazizmu, sprofanowana wyryciem na niej swastyki. Nadmieniam, iż sprawa została zgłoszona na Policję na początku listopada. Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, iż tablica należy do Zakładu Komunalnego Gminy. Jak długo pamięć ofiar ma jeszcze być profanowana w ten sposób?  z wyrazami szacunku Joanna Dymczyk  Ryczów

  Odpowiedź:

  W odpowiedzi na zapytanie złożone w dniu 13.02.2020r. na portalu „ Mieszkańcy pytają” odnośnie informacji dot. wymiany tablicy upamiętniającej ofiary usytuowana w pobliżu zbiorowej mogiły ofiar nazizmu, sprofanowana wyryciem na niej swastyki. Informujemy, iż Urząd Miasta i Gminy Ogrodzieniec do dnia 21 lutego 2020 r. wymieni tablicę upamiętniającą ofiary nazizmu. 

 • Pytanie z miejscowości: Ogrodzieniec
  Data: 07.01.2020, 20:53

  Pytanie:

  Szukam w internecie informacji dot. organizacji zbiórki pieniędzy w ramach WOŚP 2020 w Ogrodzieńcu. Nie widzę żadnych programów imprez, w których mogłabym wziąć udział jak przez wiele lat wcześniejszych. Pamiętam, że Pani Burmistrz również brała kiedyś udział w licytacji - kiedyś wylicytowała pięknęgo Kocura Ogrodzienieckiego, a kiedy gdy była dyrektorką szpitala dała na licytację "dzień dyrektorowania". Może się wygłupię, że nie potrafię szukać w internecie :) Ale proszę mi pomóc i podać program imprez w Ogrodzieńcu. Czy licytacja w szkole odbędzie się jak co roku? Urszula Dembowska

  Odpowiedź:

  W odpowiedzi na zapytanie złożone w dniu 07.01.2020r. na portalu „ Mieszkańcy pytają” odnośnie informacji dot. organizacji zbiórki pieniędzy w ramach WOŚP 2020 w Ogrodzieńcu. Poniżej przedstawiam listę stron internetowych, na których znajdują się informacje dot. organizacji zbiórki pieniędzy w ramach WOŚP 2020 w Ogrodzieńcu.

   

 • Pytanie z miejscowości: Podzamcze
  Data: 29.10.2019, 08:09

  Pytanie:

  Dzień dobry Piszę w sprawie wywozu odpadów gabarytowych . Na ogłoszeniach o wywozie śmieci piszę : " natomiast odpady wielkogabarytowe to meble ,wykładziny podłogowe,wersalki, fotele, drzwi ,ona itp." . Problem polega w tym ,że nie jest to sprecyzowane i firma która zabiera z przed posesji te odpady zostawia ich część . Miałam wystawioną starą kabinę prysznicową tzn. brodzik i szyby i nie zostały zabrane , u sąsiadów również widziałam ,że spora część rzeczy nie została zabrana . Prosiła bym o dokładne sprecyzowanie co można wystawiać a czego nie .

  Odpowiedź:

  W odpowiedzi na zapytanie złożone w dniu 29.10.2019 r. na portalu „ Mieszkańcy pytają” informujemy, że zgodnie z  informacją wykonawcy aktualnie świadczącego usługę wywozu i zagospodarowania odpadów -  Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zawierciu - opublikowaną na stronie internetowej  Gminy Ogrodzieniec https://www.ogrodzieniec.bip.jur.pl/artykuly/4857 do odpadów wielkogabarytowych zaliczono: “meble: szafy, stoły, kanapy, fotele, foteliki, biurka; ramy okienne, drzwiowe (bez szyb); opony samochodowe w ilości 4 szt. z posesji; wielkogabarytowe zużyte sprzęty agd i rtv – lodówki, telewizory”.

  Wymieniona przez Panią kabina prysznicowa (tzn. brodzik  i szyby) nie należy do powyżej wymienionych odpadów lecz do odpadów poremontowych i należy ją dostarczyć do PSZOK  w Ogrodzieńcu przy ul. Kościuszki 107 (przy oczyszczalni) czynnego w każdą sobotę od godz. 8.00 do 15.00.

 • Pytanie z miejscowości: Ryczów
  Data: 30.09.2019, 17:15

  Pytanie:

  Droga Pani Burmistrz, Piszę z zapytaniem: Gdzie znajduje się na mapach ul. Końcowa o którą toczy się kłótnia mieszkańców Ryczowa? :)  

  Odpowiedź:

  W odpowiedzi na zapytanie złożone w dniu 30.09.2019 r. na portalu „ Mieszkańcy pytają”, odnośnie położenia na mapie ul. Końcowej w Ryczowie, poniżej przedstawiam rysunek mapy z uwidocznioną  ul. Końcową.

  MAPKA

 • Pytanie z miejscowości: Giebło Kolonia
  Data: 11.09.2019, 22:15

  Pytanie:

  Imprezy pijackie na placu zabaw w Gieble Kolonii. Niestety, policja nie robi nic, albo niewiele by wyeliminować libacje na placu zabaw, czego przykładem jest dzisiejsze głośne imprezowanie.

  Odpowiedź:

  W odpowiedzi na informację złożoną w dniu 11.09.2019 r. na portalu „ Mieszkańcy pytają” informujemy, że Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec podjął wszelkie możliwe kroki, które leżały w jego kompetencjach celem zareagowania na zgłoszony przez Pana problem. Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec nie posiada kompetencji do samodzielnego rozwiązania opisanej sytuacji. 

 • Pytanie z miejscowości: Giebło Kolonia
  Data: 28.08.2019, 10:57

  Pytanie:

  Nie dostałem odpowiedzi (jeszcze) na zadane pytanie w dniu 16.08.2019, w takim razie dopiszę kilka zdań. Gmina urządziła plac zabaw w Gieble Kolonii, ale nie sprawuje żadnej kontroli  nad tym terenem. Chodzi o urządzanie imprez – zazwyczaj nocnych przez młodzież, picie alkoholu, zażywanie środków odurzających - prawdopodobnie także narkotyki i głośne zachowanie. Mieszkańcy to widzą i słyszą. W nocy ciągle podjeżdżają samochodami grupy nieznajomych osób, nikt nie wie kto to jest i jakie ma zamiary. Jako mieszkańcy, nie czujemy się z tego powodu bezpiecznie. Może takie zachowanie młodzieży jest dopuszczalne, a ja o tym nie wiem? W takim razie proszę wydzielić teren, gdzieś głęboko w lesie i niech robią co chcą. Nie oczekuję odpowiedzi w tej sprawie, oczekuję działania.  

  Odpowiedź:

   

  W odpowiedzi na zapytanie złożone w dniu 28.08.2019 r. na portalu „ Mieszkańcy pytają” informujemy, że Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec udzielił odpowiedzi zgodnie z terminem określonym w regulaminie tj. pkt. 4 Burmistrz Miasta i Gminy lub wskazana przez niego osoba udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni. Zapytanie zostało złożone w serwisie 16 sierpnia 2019 r. , a zatem termin 14 dniowy upłynął by dopiero 30.08.2019 r. Odpowiedź otrzymał Pan 29.08.2019 r., a więc przed upływem wskazanego wyżej terminu.

 • Pytanie z miejscowości: Ogrodzieniec
  Data: 27.08.2019, 10:06

  Pytanie:

  Witam! Bardzo proszę o odpowiedż kiedy będzie remontowana nawierzchnia drogi ul. Ogrodowa.Na wózku inwalidzkim akumulatorowym jest problem z przejechaniem.Łatanie dziur nie pomaga ponieważ po deszczu dziury są wypłukiwane.  Z poważaniem T.N

  Odpowiedź:

  W odpowiedzi na zapytanie złożone na portalu „ Mieszkańcy pytają” z dnia 27.08.2019 r.  informujemy, że Urząd Miasta i Gminy Ogrodzieniec

  aktualnie jest w trakcie realizacji projektu kanalizacji na ul. Ogrodowej. W kolejnym etapie zostanie zlecony projekt nawierzchni.

  Z uwagi na brak środków finansowych, w dalszym etapie planowane jest złożenie wniosku o dofinansowanie budowy drogi z Funduszu Dróg Samorządowych.

 • Pytanie z miejscowości: Giebło Kolonia
  Data: 16.08.2019, 21:54

  Pytanie:

  Kiedy zakończą się głośne libacje alkoholowe na placu zabaw i w jego okolicy w Gieble Kolonii. Młodzież z sąsiednich miejscowości nie liczy się ze spokojem mieszkańców z ulicy Parkowej, nie dość że spożywają alkohol w miejscu publicznym, to dodatkowo zachowują się wulgarnie i bardzo głośno. Podobne pytanie było zadane w ubiegłym roku i nic z tym nie zrobiono.

  Odpowiedź:

  W odpowiedzi na zapytanie złożone w dniu 16.08.2019 r. na portalu „ Mieszkańcy pytają” informujemy, że Urząd Miasta i Gminy Ogrodzieniec skierował do Komisariatu Policji w Ogrodzieńcu pismo w przedmiotowej sprawie, aby wzmożone zostały kontrole na wskazanym terenie. Urząd Miasta i Gminy Ogrodzieniec ma możliwość jedynie skierowania pisma do organu właściwego tj. Policji celem podjęcia określonych działań, gdyż sam nie ma kompetencji do interwencji.

 • Pytanie z miejscowości: Podzamcze
  Data: 21.07.2019, 12:07

  Pytanie:

  Witam! Proszę o odpowiedż, dlaczego nie otrzymałem jakiejkolwiek odpowiedzi na pytanie zadane w dniu 07.07 2019 r. Zgodnie z regulaminem dzisiaj mija 14-to dniowy okres na odpowiedz ze strony Urzędu Gminy.

  Odpowiedź:

  Uprzejmie informuję, że odpowiedź na Pana zapytanie została udzielona w terminie.

poprzednia strona |1|2|3| z   10 następna|ostatnia

Strona główna
Linki
 • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
 • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
 • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
 • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

 • DSC_0804_resize
 • DSC_0800_resize
 • DSC_0797_resize
 • DSC_0794_resize
 • DSC_0792_resize
 • DSC_0790_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna