Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Praca bez granic

Strona główna » Aktualności » Praca bez granic

 

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zaprasza na V edycję Transgranicznych Targów Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji, które odbędą się na terenie Zamku Cieszyn 18.04.2012 w godz. 10.00-14.00.
Każdego roku uczestnicy tego wydarzenia mogą się przekonać, że poszukiwania pracy warto czasem rozszerzyć poza granice kraju. Tym bardziej, jeśli jest się mieszkańcem terenów przygranicznych. Wówczas decyzja o zatrudnieniu u naszych sąsiadów jest znacznie łatwiejsza, bo nie wiąże się z koniecznością zmiany miejsca zamieszkania, bądź rozłąką z najbliższymi.
Oferta Transgranicznych Targów to poza szansą na zatrudnienie u wystawców także warsztaty, prowadzone przez przedstawicieli EURES z Polski,  Czech i Słowacji, na których można się dowiedzieć, jak wyglądają warunki pracy w tych krajach, jakie są świadczenia i zarobki oraz kogo poszukują tamtejsi pracodawcy. W wydarzeniu udział wezmą: pracodawcy z Polski i Czech, przedstawiciele urzędów pracy z Polski, Czech i Słowacji, inne instytucje rynku pracy (agencje pośrednictwa pracy, OHP, związki zawodowe, organizacje pracodawców), uczelnie wyższe z Polski i Czech, instytucje wspierające przedsiębiorczość z Polski i Czech.
 
„Zaprosiliśmy do Cieszyna ponad 40 wystawców, dzięki czemu mamy nadzieję trafić w oczekiwania odwiedzających. Poza samą pracą znajdą tutaj także praktyczne informacje na warsztatach, choćby z zasad prowadzenia własnej działalności w Polsce, Czechach i Słowacji oraz bogatą ofertę edukacyjną, przygotowaną przez uczelnie wyższe oraz instytucje szkoleniowe” – informuje Monika Hepner-Jaworska, kierownik Biura Promocji Zatrudnienia w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Katowicach.
Targi to świetna okazja dla osób poszukujących pracy na bezpośredni kontakt z pracodawcą. W tym roku poszukiwani są między innymi: spawacze, maszyniści lokomotyw, maszyniści kolejowi, elektrycy lokomotyw, telemarketerzy, telekonsultanci ze znajomością języka czeskiego lub słowackiego, górnicy z doświadczeniem w pracy na kopalni, pracownicy do hotelu: pokojowe, kelnerzy, pracownicy biurowi, recepcjoniści, kucharze; konsultanci ds. promocji zdrowia, specjaliści ds. marketingu.
Targom towarzyszyć będzie również konferencja dotycząca współpracy i inicjatyw w regionie Partnerstwa Transgranicznego EURES-T Beskydy.
Szczegółowy program, mapa dojazdu oraz plakat dostępny jest w załączniku
Udział w targach, warsztatach i konferencji jest bezpłatny i ogólnodostępny.
 
Patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz, Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie Marek Lisansky, Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie Anna Olszewska, Konsul Honorowy Republiki Czeskiej w Częstochowie Jarosław Krykwiński
Patronat medialny: Radio Bielsko, TVP Katowice, Dziennik Zachodni, portal naszemiasto.pl
Wydarzenie organizowane jest w ramach polsko – czesko – słowackiego partnerstwa EURES-T Beskydy. Więcej informacji nt. Partnerstwa znaleźć można na stronie www.eures-tbeskydy.eu.
 

 

ZAŁĄCZNIKI

czytano: 1309 razy

autor: ogrodzieniec.pl

data dodania: 2012-04-05 10:40:22

Linki
  • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
  • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
  • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
  • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

  • DSC_0804_resize
  • DSC_0800_resize
  • DSC_0797_resize
  • DSC_0794_resize
  • DSC_0792_resize
  • DSC_0790_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna