Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Minister Środowiska w Podzamczu

Strona główna » Aktualności » Minister Środowiska w Podzamczu

W dniu 1 lipca na Zamku Ogrodzienieckim w Podzamczu odbyło się spotkanie Ministra Środowiska Michała Wosia, z mieszkańcami w sprawie jednej z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych inwestycji ostatnich lat, czyli planowanej budowy kopalni cynku i ołowiu.

Minister poinformował, że nie przedłużył koncesji poszukiwawczej dla firmy kanadyjskiej Rathdowney, Minister w swym uzasadnieniu powołał się na Ogrodzieniec, wydarzenia, imprezy kulturalne i zachowanie ich pierwotnego charakteru.

Był to temat wielokrotnie wykorzystywany politycznie, wywołujący wiele emocji i dyskusji. Po rozważeniu wszystkich racji i kontrowersji, wysłuchaniu głosów i apeli mieszkańców i władz samorządowych, podjąłem decyzję, że koncesja poszukiwawcza na złoża cynku i ołowiu na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej nie będzie przedłużana. Bardzo zależy, żeby nasza piękna przyroda, nasze piękne tereny, które mamy na Jurze, m.in. Ogrodzieniec, żeby zachowały swój pierwotny charakter – mówi Michał Woś, minister środowiska.

Minister Michał Woś przyjechał do Podzamcza na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Ogrodzieniec Anny Pilarczyk, natomiast głównym inicjatorem wydarzenia był Marcin Kozik- Wiceprezes Ekoenergia SILESIA. Na spotkanie przybyli liczni mieszkańcy gminy Ogrodzieniec i Jury oraz parlamentarzyści: Ewa Malik, Danuta Nowicka, Waldemar Andzel, Starosta Powiatu Zawierciańskiego Gabriel Dors, Radna Powiatu Zawierciańskiego Maria Milejska, włodarze sąsiednich gmin – Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski, Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński, Burmistrz Poreby Ryszard Spyra, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu wraz z radnymi oraz przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń.

czytano: 171 razy

autor: mgokis.ogrodzieniec.pl

data dodania: 2020-07-02 09:35:44

Linki
  • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
  • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
  • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
  • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

  • DSC_0804_resize
  • DSC_0800_resize
  • DSC_0797_resize
  • DSC_0794_resize
  • DSC_0792_resize
  • DSC_0790_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna