Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Nowości w Karcie Dużej Rodziny

Strona główna » Aktualności » Nowości w Karcie Dużej Rodziny

Od 1 stycznia 2019 r. Karta Dużej Rodziny przysługuje tym rodzicom, którzy mają lub w przeszłości mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci – bez względu na ich wiek w chwili składania wniosku.

Karta Dużej Rodziny (KDR) to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. To zniżki np. na przejazdy kolejowe, niższe opłaty paszportowe, możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych, księgarni czy w końcu zniżki na zakup ubrań, obuwia, kosmetyków, książek czy paliwa. Posiadanie Karty ułatwia dużym rodzinom dostęp do rekreacji i obniża koszty codziennego życia.

Karta Dużej Rodziny występuje w formie tradycyjnej oraz w wersji elektronicznej. Dzięki dedykowanej aplikacji korzystanie z karty elektronicznej jest możliwe przed upływem 24 godzin od jej przyznania przez organ bez konieczności oczekiwania na wydruk wersji tradycyjnej.

Zarówno osoby już posiadające kartę, jak i osoby dopiero ubiegające się o nią mogą złożyć wniosek o kartę w formie tradycyjnej lub elektronicznej, jak również w obu tych formach. Z kart można korzystać równolegle.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Ogrodzieńcu informuje, iż w miesiącu styczniu 2019 r. złożonych zostało 14 wniosków o przyznanie Karty Dużej Rodziny.

Zamówionych zostało już 25 kart, w tym 9 elektronicznych.

Wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny można składać w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania lub dużo sprawniej i szybciej za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej emp@tia (www.empatia.mrpips.gov.pl).

Od początku istnienia Karty Dużej Rodziny tut. OPS przyznał już 338 Kart, w tym 59 w wersji elektronicznej.

Zapraszamy do składania wniosków o KDR w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Ogrodzieńcu.

czytano: 210 razy

autor: ops.ogrodzieniec.pl

data dodania: 2019-02-04 15:22:20

Linki
  • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
  • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
  • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
  • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

  • DSC_0804_resize
  • DSC_0800_resize
  • DSC_0797_resize
  • DSC_0794_resize
  • DSC_0792_resize
  • DSC_0790_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna