Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Zabawa odpustowa pod Laskiem

Strona główna » Aktualności » Zabawa odpustowa pod Laskiem

W sobotę, 10 sierpnia na placu po byłym przedszkolu w Ogrodzieńcu stanęły kolorowe kramy, karuzele, strzelnica, stoiska z cukrową watą, obwarzankami i popcornem, dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne i  tajemniczy „rajtobus”.  Od wczesnego rana plac zapełniał się kolejnymi atrakcjami, a na dzień wcześniej przygotowano olbrzymi namiot, pod którym odbyła się zabawa taneczna.  Imprezie nadano nazwę „Zabawa odpustowa pod Laskiem”, aby przywrócić pamięć dawnych zabaw, odbywających się w pobliskim Lasku, miejscu, gdzie przybywano całymi rodzinami. Kocyk pod pachą, koszyk z prowiantem, radyjko na tranzystorach, mama, tata i dzieci, dziadek z babcią – taki był obrazek tego dnia w naszym mieście w latach 60-tych, 70-tych i na początku lat 80. Podobno ostatnia zabawa odbyła się w roku 1983.

Pomysł zorganizowania podobnej zabawy i powrotu do dawnej tradycji narodził się przy okazji  planowania imprez upamiętniających 40 lecie odzyskania praw miejskich  przez Ogrodzieniec. Plac po byłym przedszkolu okazał się doskonałym miejscem na właśnie taki rodzinny festyn połączony z zabawą taneczną.  Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec. Organizator, czyli Miejsko –Gminny Ośrodek Kultury podzielił program w tym dniu na dwie części: pierwsza to występy rodzimych zespołów Echo i Seniorzy oraz zaproszonych z sąsiednich miejscowości, czyli duet folkowy „Na swojską nutę”  i Zespół Tęcza z Bzowa. Druga część to Gala Disco Polo, którą  otworzył ogrodzieniecki zespół SYSTEMATIC . W brawurowe wykonania muzycy wpletli fireshow, czyli duet tańczący z ogniem, który rozgrzewał do tańca i wspólnej zabawy.  Następnie widzom zaprezentowały się zespoły  DEVIS i IMPRESSIVE, porywając  wszystkich do tańca.

Zabawa zakończyła się tuż po północy. Organizatorzy zapraszają na festyn z okazji  Święta Gminy już 23 sierpnia br.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania firmie Eko Gwajm, Iwonie Milejskiej Agencja Allianz oraz Grzegorzowi Wałkowi – Pizzeria „Na Rynku” za pomoc w przygotowaniu organizacji imprezy.

czytano: 1566 razy

autor: mgok.ogrodzieniec.pl

data dodania: 2013-08-12 11:58:08

Linki
  • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
  • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
  • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
  • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

  • DSC_0804_resize
  • DSC_0800_resize
  • DSC_0797_resize
  • DSC_0794_resize
  • DSC_0792_resize
  • DSC_0790_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna