Logo: Miasto i Gmina Ogrodzieniec
Miasto i Gmina Ogrodzieniec

Oficjalna strona internetowa Miasta i Gminy Ogrodzieniec. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wystawa obrazów Stefanii Wójcik

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ogrodzieńcu zaprasza na wystawę obrazów Stefanii Wójcik. Wystawę będzie można obejrzeć w budynku biblioteki w dniach: 10 - 26 kwietnia 2024.

 

Wybrane obrazy artystki można zakupić.

 

Stefania Wójcik ukończyła PLSP w Zamościu – konserwacja zabytków, a następnie studia i dyplom na UMCS w Lublinie. Od 20 lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków.

Prowadziła zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Pracuje w technice olejnej, akwareli, pasteli oraz próbowała batiku i pisała ikony. Jednak najbardziej fascynuje się odkrywaniem malarskich możliwości akwareli i oleju.

Uczestniczy w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach w muzeach i wielu domach w kraju i za granicą /Belgia, Niemcy, Holandia, W-Brytania, Hiszpania, Kanada, Australia,USA.

Zdobywczyni wielu nagród m. in.: Nagrody Kuratora, Medalu Kuratora, wielokrotnie Nagrody Burmistrzów, Antka Roku, Prezesa PSNP, 2-krotnie Statuetki na Festiwalu Twórczości, 2 x nagrody Muzeów, wyróżnienia na Ogólnopolskim Biennale, wyróżnienia i nagrody m.in.: w Przeglądach Ogólnopolskich np. w Rzeszowie, w Zamościu, Tarnowie itd.

 

Stefania Wójcik o swojej twórczości:

“Jak mawiał św Jan Paweł II ,,Patrzenie na piękno natury uszczęśliwia człowieka‘’

Nie mogę oprzeć się urodzie świata i przyrodzie które mnie otaczają i to pochłania mnie do tego stopnia, że muszę to zatrzymać na szorstkim płótnie. I choć mam świadomość, że uroda Bożych dzieł jest nie do podrobienia, to choć namiastkę tego próbuję schwytać i utrwalić. Oddaję to co czuję kreując własny styl. Zachowuję w pamięci urodę przestrzeni, poszum traw, trzcin i zapalających się horyzontów o zachodzie słońca. Nieprawdopodobnie jakby z wyśnionej palety barw, gdzie przeważają fiolety roztapiające się w różu i złocie.

A potem ciemniejące aż do niebieskości granatu. Widzę granatowe aksamity nieba iskrzące się gwiazdami nocą ale też zalane słońcem łany dojrzewających zbóż upstrzone krwistoczerwonymi makami i błękitnymi chabrami. Piaszczyste zbocza pagórków leśnych ubrane jak kobiercem jesiennymi wrzosowiskami. Obserwacja świata przyrody daje mi radość tworzenia.

Ktoś powiedział, że moje obrazy emanują ciepłem, optymizmem i zachwytem więc niech te pozytywne emocje udzielają się Państwu i nabywcom moich obrazów.”

 

Autor:  biblioteka.ogrodzieniec.pl
09
KWI
2024
146
razy
czytano

119/10298

Na skróty

Mobilnie w stałym kontakcie z gminą

Przydatne linki

Wspólnie możemy dokonać wielkich rzeczy

Galeria

Wyjątkowe miejsca na każdą porę roku

 • Zdjęcie: Kościół w Ogrodzieńcu

  Kościół w Ogrodzieńcu

 • Zdjęcie: Miejsca Rekreacji

  Miejsca Rekreacji

 • Zdjęcie: Skwer

  Skwer

 • Zdjęcie: Plac Piłsudskiego

  Plac Piłsudskiego

 • Zdjęcie: Studnia w Gieble

  Studnia w Gieble

 • Zdjęcie: Sprzątamy Gmine

  Sprzątamy Gmine

Czy wiesz, że...

Ciekawe informacje o naszej gminie

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Miasto i Gmina Ogrodzieniec
Miasto i Gmina Ogrodzieniec