Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

#Erasmus+ SP nr 1 w Ogrodzieńcu-podsumowanie.

Strona główna » Aktualności » #Erasmus+ SP nr 1 w Ogrodzieńcu-podsumowanie.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Ogrodzieńcu realizuje projekt Erasmus+ KA 101 Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej pt.: „Budowanie mostów współpracy Europejskiej, na który otrzymała środki finansowe w wysokości 43 244 euro od Funduszu Rozwoju Systemu Edukacji.

Odbyło się 15 zagranicznych szkoleń językowych i metodycznych z języka angielskiego i niemieckiego na Cyprze – Limassol, Malcie – St. Julians i Valetta oraz w Niemczech – Ratyzbona. Uczestnicy mobilności promowali nasz region za granicą, przygotowali i przedstawili prezentacje multimedialne z odbytych szkoleń dla wszystkich nauczycieli gminnych, uczniów i rodziców. Zakupiono kolorową drukarkę dla szkoły. Na szkolnych tablicach informacyjnych można obejrzeć zdjęcia ciekawych miejsc i zabytków Cypru, Malty i Niemiec zrobione przez uczestników szkoleń.

 Uczniowie, zainspirowani przez nauczycieli, wykonali plakaty informacyjne dotyczące przyrody, geografii, kultury i tradycji tych krajów. W ramach projektu Erasmus+, nasi uczniowie uczestniczą w międzynarodowych projektach szkolnych eTwinning realizowanych przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Podczas obchodów #ErasmusDays 2022, uczniowie klas II – VIII poznali legendy i mity cypryjskie, maltańskie i niemieckie. Uczniowie klas IV i V zainicjowali powstanie Szkolnego Klubu Europejskiego. Klub będzie zdobywał i promował wiedze na temat państw europejskich, ich geografii, historii, kultury i tradycji.

Zapraszamy do oglądania realizacji zadań projektowych na szkolnej stronie internetowej https://www.sp.ogrodzieniec.pl/kategorie/projekty.

czytano: 35 razy

autor: sp.ogrodzieniec.pl

data dodania: 2023-01-23 18:53:56

Linki
  • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
  • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
  • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
  • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

  • DSC_0804_resize
  • DSC_0800_resize
  • DSC_0797_resize
  • DSC_0794_resize
  • DSC_0792_resize
  • DSC_0790_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna