Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Mieszkańcy pytają

Strona główna » Mieszkańcy pytają

Regulamin serwisu - "Mieszkańcy pytają":
 1. Wszyscy użytkownicy Internetu mają dostęp do serwisu "Mieszkańcy pytają" i mają prawo do zadawania pytań.
 2. Dostęp do serwisu "Mieszkańcy pytają" jest możliwy poprzez formularz dostępny na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Ogrodzieniec.
 3. Odpowiedzi udzielane są wyłącznie na pytania dotyczące spraw samorządowych.
 4. Burmistrz Miasta i Gminy lub wskazana przez niego osoba udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni.
 5. Pytania będą publikowane tylko z odpowiedzią Burmistrza.
 6. Nie będą publikowane pytania:
  1. zawierające treści sprzeczne z prawem, zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami,
  2. naruszające dobra osobiste,
  3. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  4. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  5. nie dotyczące spraw samorządowych Gminy Ogrodzieniec.
 7. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników. Urząd Miasta i Gminy Ogrodzieniec nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań.
Zadaj pytanie
 • Pytanie z miejscowości: Fugasówka
  Data: 30.01.2015, 22:47

  Pytanie:

  Witam, mam pytanie do Pana, dlaczego na początku zeszłego roku odnowiony został pomnik "Ku czci armii czerwonej" , i dlaczego nie zostały podjęte żadne kroki, aby usunąć ten propagandowy pomnik jaka to armia czerwona była bohaterska. Pozdrawiam

  Odpowiedź:

  Witam

  Pomnik w parku w Cementowni upamiętniający walki wojsk radzieckich z 1945 roku, choć nie stoi na terenie gminnym odnowiliśmy, ponieważ, zniszczyły go nieustalone osoby, a to wystawiało złą opinię dla nas wszystkich. Działka była kiedyś własnością Cementowni "Wiek", ale dziś należy do Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik". Nie jest to mogiła wojenna, która podlegałaby szczególnym warunkom ochrony. Do Spółdzielni, jako właściciela należy decyzja o ewentualnym wniosku o usunięcie pomnika.

 • Pytanie z miejscowości: Ogrodzieniec
  Data: 30.01.2015, 12:30

  Pytanie:

  Witam. Czy z łaski swojej mógłby Pan coś zrobić w kierunku śliskich chodników i ulic? Chodzby nawet chodniki piaskiem posypać. Czy to tak wiele? Lepiej iść i zęby powybijać? Pozdrawiam.

  Odpowiedź:

  Witam

  Pytanie przekażę do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ogrodzieńcu i Spółdzielni Socjalnej "Impuls", którzy są odpowiedzialni za zimowe utrzymanie dróg gminnych i placów gminnych z prośbą o poprawę sytuacji. Jednocześnie pragnę wyjaśnić, że za zimowe utrzymanie odpowiadają zarówno zarządcy dróg jak i Właściciele nieruchomości położonych przy drogach publicznych. Gmina, powiat lub województwo, w zależności od kategorii dróg, zobowiązani są do zapewnienia ich przejezdność oraz utrzymywania w stanie wykluczającym narażenie na wypadek poprzez posypywanie piaskiem lub solanką. Ale, kto powinien odśnieżyć chodnik? Jeżeli chodnik przylega bezpośrednio do ogrodzenia posesji, obowiązek jego odśnieżenia i posypywania spoczywa na jej Właścicielu. W przypadku, gdy granicę działki od chodnika oddziela pas zieleni, usunięciem śniegu zająć powinien się zarządca drogi (pod warunkiem, że pas ten nie należy do właściciela przyległej nieruchomości), który również odpowiada za usunięcie sprzątniętego śniegu.

  Co w razie wypadku? Gdy przechodzień poślizgnie się na nieodśnieżonym chodniku i np. złamie nogę, zarządca drogi lub właściciel przyległej do chodnika działki musi liczyć się z koniecznością wypłaty odszkodowania.

  Jak zdążyli zauważyć nasi mieszkańcy, w tym roku Gmina odśnieża chodniki i posypuje w większym zakresie niż w latach poprzednich. Codziennie można spotkać pracujący pomarańczowy pojazd, który jesienią zakupiliśmy do letniego i zimowego utrzymania dróg. Odśnieża chodniki przy głównych drogach, nawet tam gdzie nie musimy tego robić, bo to obowiązek właściciela nieruchomości. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że nie zwalnia to z obowiązków nałożonych na nas przepisami. Gmina nie jest w stanie zadbać o każdy chodnik i miejsce po którym poruszają się piesi.

   

 • Pytanie z miejscowości: Podzamcze
  Data: 28.01.2015, 21:34

  Pytanie:

  Witam Panie Burmistrzu czy w związku z planowaną rozbudową przedszkola zostanie zagospodarowany jakikolwiek teren pod parking dla rodziców dzieci chodzących do przedszkola i szkoły bo to co się dzieje rano przechodzi wszelkie wyobrażenia szczególnie gdy wjeżdża autobus i jest bardzo niebezpieczne dla nas wszystkich !!! a te kilka miejsc to stanowczo za mało, może warto pomyśleć o tej sprawie dziękuje za odpowiedz MS

  Odpowiedź:

  Witam
  Tak, wraz z rozbudową przedszkola planujemy przebudowę placu szkolnego oraz układu komunikacyjnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym i mam nadzieję, że powinno to rozwiązać problem zatrzymywania się i parkowania samochodów. Prace projektowe rozpoczynamy w najbliższych tygodniach, a rozpoczęcie robót budowlanych wiosną przyszłego roku.
  Pragnę przy okazji zwrócić uwagę, że od kilku tygodni obowiązuje nowa organizacja ruchu przy ul.Szkolnej. Wprowadzony został ruch jednokierunkowy, co umożliwia zgodnie z przepisami ruchu drogowego zaparkowanie pojazdu wzdłuż drogi, przy prawej jej krawędzi na odcinku od wjazdu na teren szkolny aż do osiedla przy ul.Słowackiego. Oczywiście jest to pewna niedogodność, bo trzeba dojść do budynku dłuższy odcinek, ale na pewno pozostawienie tam samochodu jest bezpieczniejsze niż w rejonie skrzyżowania z droga wojewódzką. Bardzo prosimy wszystkich rodziców-kierowców, aby że jeżeli jest taka możliwość o parkowanie przy ul.Szkolnej.

pierwsza|poprzednia|10| z   10 następna strona

Strona główna
Linki
 • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
 • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
 • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
 • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

 • DSC_0804_resize
 • DSC_0800_resize
 • DSC_0797_resize
 • DSC_0794_resize
 • DSC_0792_resize
 • DSC_0790_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna