Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Finał projektu Uniwersytet Małego Przedsiębiorcy w Ogrodzieńcu

Strona główna » Aktualności » Finał projektu Uniwersytet Małego Przedsiębiorcy w Ogrodzieńcu

Uroczyście podsumowaliśmy „Uniwersytet Małego Przedsiębiorcy” w Ogrodzieńcu. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach edukacji ekonomicznej. Dedykowany dla dzieci z Gminy Ogrodzieniec w wieku 7-11 lat, które były głównymi postaciami dzisiejszego spotkania. Realizatorem zadania był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Ogrodzieńcu.
W spotkaniu uczestniczyły władze gminy: Anna Pilarczyk – Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec, Zbigniew Fabiańczyk – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu, Patryk Szczygieł – Prezes Fundacji Europa House oraz Wioletta Baran – Radna Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu, Ewa Rudnicka – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gieble, Joanna Piwowarczyk – Zastępca Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Ogrodzieńcu.
Hymnem studenckim Gaudeamus igitur wszystkich przybyłych przywitała sekcja wokalna Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu. Młodzi studenci, mali przedsiębiorcy otrzymali dyplomy, upominki, a także pamiątkowe birety i gadżety za aktywność podczas dzisiejszych zajęć. Ostatni wykład pt.: „Ciężki kawałek chleba – czy warto być przedsiębiorcą, czego się nauczyłem” wygłosił dr Patryk Szczygieł, inicjator oraz pomysłodawca projektu pn.: „Uniwersytet Małego Przedsiębiorcy”.
 
Kilka słów o projekcie…
Projekt trwał osiem miesięcy. Zgłoszonych zostało 56 uczniów, z których podczas rekrutacji wyłoniliśmy 24 uczestników projektów. Zainteresowanie oraz wiedza dzieci z Gminy Ogrodzieniec była tak wielka, że realizator podjął decyzję o zwiększeniu liczby z 24 na 34.
15 maja odbyła się uroczysta inauguracja projektu, jednego z najbardziej wyczekiwanych projektów dedykowanych najmłodszym mieszkańcom Miasta i Gminy Ogrodzieniec. Studenci otrzymali indeksy i ruszyli do pracy.
Zajęcia były prowadzone w dwóch grupach. Przez 8 miesięcy odbyło się 20 wykładów w tym 5 z praktyki, w 2 grupach po dwie lub trzy godziny lekcyjne, prowadzone przez ponad 10 wykładowców. Studenci praktykę odbyli w Zamkowym Gościńcu „Pod Lilijką”. Podczas zajęć z teorii poznali pozytywne i negatywne strony posiadania własnego biznesu, zapoznali się z sylwetkami najbogatszych ludzi świata. Istotnym celem naszego projektu było podniesienie wiedzy i umiejętności z zakresu tematów związanych z pieniądzem, przedsiębiorczością.
Pomimo tak trudnych tematów, które były poruszane na zajęciach, dzieci bardzo chętnie i czynnie uczestniczyły w spotkaniach, nawet w wakacje. Dla naszych pociech była to wielka przygoda z ekonomią.

Środki NBP 24 758,00 zł, wartość projektu ok. 30 tys. zł. 

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

czytano: 92 razy

autor: mgokis.ogrodzieniec.pl

data dodania: 2021-09-10 18:24:20

Linki
  • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
  • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
  • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
  • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

  • DSC_0804_resize
  • DSC_0800_resize
  • DSC_0797_resize
  • DSC_0794_resize
  • DSC_0792_resize
  • DSC_0790_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna