Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Biblioteko witaj

Strona główna » Aktualności » Biblioteko witaj

 

            Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. Dla naszych wspaniałych chłopców z pierwszej klasy było to ogromnym przeżyciem.
            A wszystko zaczęło się od ciągu zagadek, które to miały na celu doprowadzić naszą załogę do królestwa książek - biblioteki.
            Głównym powodem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
            Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie znakomicie.
            Następnie zapoznali się z regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.
            Po takim wprowadzeniu chłopcy uroczycie przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu Pani Dyrektor uroczyście dokonała pasowania chłopców na czytelników naszej szkoły.
            Uczniowie otrzymali prezenty, które zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek", której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt ten jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
            Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie są zawsze mile widziani.

czytano: 61 razy

autor: spryczow.ogrodzieniec.pl

data dodania: 2021-02-13 12:23:21

Linki
  • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
  • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
  • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
  • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

  • DSC_0804_resize
  • DSC_0800_resize
  • DSC_0797_resize
  • DSC_0794_resize
  • DSC_0792_resize
  • DSC_0790_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna