Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Nauczanie zdalne okiem Igi

Strona główna » Aktualności » Nauczanie zdalne okiem Igi

Nauczanie zdalne

Iga Skrzypiciel, klasa VI c, SP 1 „Moja praca zdalna”

(Zadanie zrealizowane na lekcji  informatyki. Nauczyciel: Jadwiga Nawara)

Godzina 9.00. „Ścigam się” do komputera, żebym nie musiała robić zadań do 17.00.

Wchodzę na Google, wpisuję „sp ogrodzieniec” i czekam około10 minut, aż się otworzy. Gdy znajdę swoje zadania, rozpoczynam narzekanie (jestem w tym najlepsza!). Otwieram zadania z matmy. Wpadam w chwilowe załamanie nerwowe! Następnie:

- otwieram książkę i odszukuję 13 zadań, które mam zrobić „na dziś”;

- zaczynam szukać pomocy (niestety, mama i tata są w pracy);

- zostawiam otwartą książkę  w oczekiwaniu na rodziców.

Rozpoczynam najtrudniejszą część operacji „zdalne nauczanie” - uczę brata angielskiego i sprawdzam mu polski, to znaczy poprawiam błędy ortograficzne.

Przystępuję do odrabianie innych lekcji takich jak: polski, biologia, geografia, angielski. Chwilowo znowu się załamuję! Po angielskim i geografii jestem wykończona, lecz muszę zacząć biologię. Rysuję jakąś rybę i opisuję jej części (fuj).

Teraz to mój brat ma załamanie nerwowe,  oczywiście tylko chwilowe. Próbuję podnieść go na duchu pokazując, ile ja mam pracy, ale właśnie w tej chwili przypominam sobie o matematyce, która leży na stole w kuchni.

Godzina 13:30.  Mama skończyła pracę i próbuje mi pomóc przy odrabianiu matematyki. Zaczynamy obie rozumieć, że przed 14-tą tego nie rozwiążemy. Skończyłyśmy o 14:40.

Zaczynam zastanawiać, co zrobiłam tej matematyce, że mnie tak nie lubi.

Mój tata właśnie zostaje polonistą i rozpoczyna czytanie z moim bratem, ja tymczasem pytam „wujka Google”, czy wie, o co chodzi z tą carycą Katarzyną II. Kończę historię i rozpoczynam powtarzanie słówek z angielskiego.

Przypominam sobie, że nie zrobiłam plastyki i techniki - zostawiam to na wieczór.

Słyszę telefon. Przeglądam Messenger. Mam dość! Czytam właśnie setne „xd” napisane przez moich załamanych znajomych. Dobrze wiem, że pod tym „xd” kryje się płacz i w przyszłości długie wizyty u psychologa.

Rozpoczynam przedostatnią fazę tej skomplikowanej operacji. Religia. Znowu zwracam się do „wujka Google” o pomoc. Wpisuję: „Modlitwa do św. Franciszka” i  przepisuję jakieś dziwne literki. Skończone!

Jest 16:00. Jem obiad, ale cały czas pamiętam  o technice i plastyce. 17.00. Godzinna przerwa. Około godziny 18 zaczynam robić plastykę i technikę. Kończę około 20:00 i zaczynam szukanie dobrego psychiatry.

Na w-f nie ma czasu. Tylko wspomnienia moich dawnych lekcji powstrzymają mnie, by się nie rozpłakać. Plan lekcji podany przez wychowawcę jest bez sensu. A od trzech miesięcy najlepszą częścią dnia jest noc. SZKOŁO WRÓĆ!

 

 

czytano: 74 razy

autor: sp.ogrodzieniec.pl

data dodania: 2020-06-23 11:47:14

Linki
  • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
  • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
  • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
  • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

  • DSC_0804_resize
  • DSC_0800_resize
  • DSC_0797_resize
  • DSC_0794_resize
  • DSC_0792_resize
  • DSC_0790_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna