Logo: Miasto i Gmina Ogrodzieniec
Miasto i Gmina Ogrodzieniec

Oficjalna strona internetowa Miasta i Gminy Ogrodzieniec. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Spotkanie ze strażakami

To właśnie oni czuwają nad Twoim bezpieczeństwem – pod taką nazwą odbyło się spotkanie z druhami OSP Ogrodzieniec w ramach Wakacji z Kulturą. W czwartek, 18 lipca grupa dzieci spotkała się ze strażakami przy ogrodzienieckiej remizie.

Druhowie Kamil Moś i Kamil Biedrowski zaprezentowali dzieciom sprzęt, którym strażacy posługują się podczas akcji ratowniczych, m.in. nożyce, aparat powietrzny z maską, elementy ubioru strażaka, wyposażenie wozu bojowego, terenowego quada. Druhowie opowiedzieli o swojej trudnej i odpowiedzialnej pracy oraz w jaki sposób są powiadamiani do akcji. Dzieciaki miały możliwość przymierzenia strażackiego ubioru i założenia hełmu. Dużą frajdę dzieciakom przyniosła prezentacja wozów bojowych, a szczególnie moment, gdy zasiadły w kabinie i mogły porozmawiać przez radiostację. Nie obyło się bez uruchomienia węża z wodą – dzięki pomocy druhów każde dziecko poczuło się małym strażakiem i strumień wody kierowało do wyznaczonego celu, jakby gasiło pożar. Na zakończenie spotkania Druhowie swoim gościom podarowali zestawy zabawkowe, co wywołało jeszcze większy aplauz wśród maluchów. Było pamiątkowe zdjęcie i „przybijanie piątki” na pożegnanie.

Dziękujemy jednostce OSP Ogrodzieniec za bardzo ciekawe spotkanie, które dla dzieci było zabawą i nauką jednocześnie oraz mile spędzonym czasem.

Autor:  mgok.ogrodzieniec.pl
19
LIP
2019
883
razy
czytano

4052/9847

Na skróty

Mobilnie w stałym kontakcie z gminą

Przydatne linki

Wspólnie możemy dokonać wielkich rzeczy

Galeria

Wyjątkowe miejsca na każdą porę roku

 • Zdjęcie: Kościół w Ogrodzieńcu

  Kościół w Ogrodzieńcu

 • Zdjęcie: Miejsca Rekreacji

  Miejsca Rekreacji

 • Zdjęcie: Skwer

  Skwer

 • Zdjęcie: Plac Piłsudskiego

  Plac Piłsudskiego

 • Zdjęcie: Studnia w Gieble

  Studnia w Gieble

 • Zdjęcie: Sprzątamy Gmine

  Sprzątamy Gmine

Czy wiesz, że...

Ciekawe informacje o naszej gminie

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Miasto i Gmina Ogrodzieniec
Miasto i Gmina Ogrodzieniec