Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Mieszkanie PLUS w Ogrodzieńcu- przyjdź i wypełnij ankietę

Strona główna » Aktualności » Mieszkanie PLUS w Ogrodzieńcu- przyjdź i wypełnij ankietę

Do 10 czerwca Urząd Miasta i Gminy Ogrodzieniec przyjmuje  ankiety od osób zainteresowanych skorzystaniem z programu rządowego MIESZKANIE PLUS. Preferencje i oczekiwania mieszkańców wyznaczą dalsze kierunki działania Gminy i ostatecznie wpłyną na decyzję czy przy ulicy Słowackiego w Ogrodzieńcu powstanie nowy budynek.

Aktualnie ankietę można pobrać w formie papierowej w Kancelarii Urzędu- pokój nr 17 bądź w wersji pdf (załącznik pod artykułem). Termin składania ankiet upływa z dniem 10 czerwca br.

W sprawie uzyskania szczegółowych informacji dotyczących realizacji programu w Gminie Ogrodzieniec prosimy o kontakt e-mail z Panią Leną Wardengą: l.wardenga@ogrodzieniec.pl

Więcej na temat programu: www.mieszkanieplus.org.pl

Dla kogo program Mieszkanie Plus?

Z programu Mieszkanie Plus, według założeń ustawy o Narodowym Programie Mieszkaniowym, może skorzystać każda osoba fizyczna. Nie ma ustalonej górnej granicy wiekowej, jak to było w przypadku Mieszkania dla Młodych. W pierwszej kolejności dopłaty do czynszu skierowane zostać mają do osób o niskich zarobkach oraz do rodzin wielodzietnych. Natomiast z opcji najmu mieszkania w ramach M+ skorzystać będzie mogła każda osoba, która zobowiąże się do comiesięcznego opłacania czynszu.

M+ to propozycja dla tych, których nie stać na zakup własnego mieszkania, a równocześnie wysokość ich zarobków jest zbyt duża, by mogli ubiegać się o lokum np. od gminy. W takiej sytuacji jest aż 40% Polaków.

Jednak trzeba pamiętać o tym, że w przypadku, gdy wybudowanych mieszkań będzie mniej niż ubiegających się o nie osób, wprowadzone zostać mogą kryteria pierwszeństwa. Na czym będą polegać? Operator danej inwestycji oraz lokalne władze zadecydują o tym, jakie parametry pierwszeństwa będą kluczowe. Może to być ilość dzieci, odprowadzanie podatków w danej gminie lub praca w określonym zawodzie.

Co z tymi, którzy nie spełnią kryteriów pierwszeństwa? Nie wszystkie inwestycje będą nimi objęte, dlatego też istnieje szansa, że każdy będzie mógł starać się o mieszkanie w ramach tego programu. Trzeba liczyć się wtedy jednak z wydłużeniem czasu oczekiwania na lokal.

 

 

ZAŁĄCZNIKI

czytano: 434 razy

autor: ogrodzieniec.pl

data dodania: 2019-05-11 14:05:43

Linki
  • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
  • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
  • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
  • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

  • DSC_0804_resize
  • DSC_0800_resize
  • DSC_0797_resize
  • DSC_0794_resize
  • DSC_0792_resize
  • DSC_0790_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna