Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Konferencja w Ogrodzieńcu. Porozmawiajmy o otyłości i cukrzycy.

Strona główna » Aktualności » Konferencja w Ogrodzieńcu. Porozmawiajmy o otyłości i cukrzycy.

PONIEDZIAŁEK 15 kwietnia 2019r., godz. 13.00

Sala Narad Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu!!!

Serdecznie Zapraszamy -->

Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec oraz firmy Telecare S.A. i EMI-MED zapraszają na konferencję „Zmiana stylu życia osób w wieku aktywności zawodowej szansą do walki z chorobami cywilizacyjnymi, jakimi są otyłość i cukrzyca w XXI wieku”. Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja.

Konferencja odbędzie się w poniedziałek (15 kwietnia) w Sali Narad Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu (plac Wolności 25). Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: wiceprzewodnicząca Komisji Zdrowia Sejmu RP dr n. med. Beata Małecka-Libera Poseł na Sejm RP oraz Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec Anna Pilarczyk Sprycha. W konferencji weźmie udział również m.in. doktor nauk o kulturze fizycznej Krystyna Kwaśna, prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Zaplanowano także spotkania z diabetologiem, dietetyczką, psychologiem i rehabilitantką. Uczestnicy poznają również nowe metody na pozbycie się otyłości.

Podczas konferencji w Ogrodzieńcu będzie można dowiedzieć się więcej na temat specjalnego programu realizowanego przez firmy Telecare S.A. oraz EMI-MED. Organizowane są bezpłatne badania, dzięki którym dowiemy się czy jesteśmy w grupie ryzyka, jeśli chodzi o cukrzycę i otyłość.

Warunki, które trzeba spełnić, by zostać przebadanym, są bardzo proste: wystarczy mieszkać w województwie śląskim i być aktywnym zawodowo. W przypadku badań dotyczących cukrzycy Telecare i EMI-MED zapraszają osoby w wieku od 35 do 64 lat, a jeśli chodzi o nadwagę i otyłość - program obejmuje mieszkańców regionu, którzy mają od 18 do 40 lat.

To jednak nie wszystko, ponieważ osoby, u których stwierdzona zostanie nadwaga lub otyłość, zostaną zakwalifikowane do kolejnego etapu programu. Dzięki temu mogą liczyć na bezpłatne konsultacje z dietetykiem, fizjoterapeutą oraz psychologiem. Program jest sfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejskiego Funduszu Społecznego). Potrwa do 2021 roku.

czytano: 263 razy

autor: ogrodzieniec.pl

data dodania: 2019-04-12 15:35:19

Linki
  • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
  • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
  • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
  • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

  • DSC_0804_resize
  • DSC_0800_resize
  • DSC_0797_resize
  • DSC_0794_resize
  • DSC_0792_resize
  • DSC_0790_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna