Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

X MODELOWA KONFERENCJA ONZ - Żermun 2019

Strona główna » Aktualności » X MODELOWA KONFERENCJA ONZ - Żermun 2019

W dniach 14-15 marca 2019 uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ogrodzieńcu mieli zaszczyt uczestniczyć w X MODELOWEJ KONFERENCJI ONZ „Żermun 2019”.
W tym roku głównym tamatem konferencji było:,,Promowanie działań na rzecz poprawy klimatu”.Konferencja ta odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym z oddziałami dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu.
    W spotkaniu tym brali udział uczniowie III kl gimnazjum oraz uczniowie klas VIII. Klasy gimnazjalne reprezentowali: Sandra Sagan, Maria Trawińska, Agnieszka Zięcina, Wojciech Guzik, Kacper Gałecki i Miłosz Miśta. Klasy ósme natomiast reprezentowali: Nina Sykulska, Igor Kimak, Tomasz Milewski, Xavier Hellsztein, Piotr Trawiński, Maja Latacz, Marta Musialska i Rozalia Uliniarz. Przedstawiciele z Ogrodzieńca byli przygotowywani do obrad przez Panią Izabelę Pocztowską.
        Zadaniem uczestników podczas konferencji było napisanie rezolucji rozwiązującej dany problem. W związku z tym delegaci zostali przydzieleni do 5 komisji, takich jak: Komisja Ochrony Środowiska(temat: Ograniczenie międzynarodowej zależności od węgla.), Komisja Społeczno -Ekonomiczna (temat: Ekonomiczne i społeczne efekty zmian klimatycznych.), Komisja Polityczna (temat: Rola państw członkowskich w ochronie środowiska oraz zarządzaniu naturalnymi źródłami energii.), Komisja Praw Człowieka (temat: Rola ludzi w redukcji efektu cieplarnianego.) oraz Komisja Specjalna (temat: Sposoby utrzymania równowagi ekologicznej:jaki styl życia chcę prowadzić DŹIŚ-JUTRO-W PRZYSZŁOŚCI?). Został także przeprowadzony podział uczestników na przedstawicieli danych krajów. Nasza szkoła reprezentowała trzy kraje:Niemcy,Izrael oraz Kenię.
        Pierwszego dnia obrad goście zostali przywitani przez bardzo sympatycznych uczniów oraz nauczycieli I LO w Zawierciu. Wszyscy delegaci dostali potrzebne im materiały i po zakończeniu ceremonii otwarcia Żermun 2019 uczniowie rozeszli się z przewodniczącymi komisji do sal obrad. Po długich i zarazem ciężkich obradach wszystkie komisje stworzyły swoje własne rezolucje w j. angielskim - propozycje międzynarodowych rozwiązań problemów klimatycznych..
         Drugiego dnia reprezentanci poszczególnych krajów usiedli razem na Zgromadzeniu Ogólnym przy wyznaczonych stanowiskach. Wybrani dzień wcześniej mówcy z poszczególnych komisji przedstawiali kolejno swoje propozycje rozwiązań. Delegaci mogli zadawać mówcom pytania na temat ich rezolucji. Po zaprezentowaniu prac reprezentanci wszystkich państw głosowali za lub przeciw rezolucji. Na koniec zostały komisje specjalne, które przedstawiły dzień wcześniej przygotowane prezentacje multimedialne.
        Po skończonych obradach nadszedł czas na zakończenie ceremonii. Uczniowie Żeromskiego wraz z nauczycielami nagrodzili najlepszych mówców konferencji. Z  naszej szkoły nagrodę otrzymali :Sandra Sagan oraz Piotr Trawiński. Również spośród nauczycieli  wyróżnili jedną osobę i była to nasza nauczycielka j. angielskiego- Izabela Pocztowska. Gratulujemy. Pożegnanie umilił wszystkim zespół muzyczny „Żeromski band” oraz słodki poczęstunek- jubileuszowy tort.
        Reasumując, możemy uznać konferencje Żermun 2019 za jak najbardziej udaną
i w 100% dopracowaną. Serdecznie zachęcamy uczniów młodszych klas do wzięcia udziału
w przyszłorocznych obradach. Gwarantują one niezapomniane wspomnienia, świetna zabawę oraz oczywiście możliwość wykazania się swoją wiedzą na dany temat, jak również znajomością języka angielskiego.
     Zawsze chętnie uczestniczymy w tym zaszczytnym wydarzeniu i możemy zakończyć przemyślenia BYLIŚMY-JESTEŚMY-BĘDZIEMY z Wami na następnych konferencjach.

Maja Latacz

czytano: 161 razy

autor: sp.ogrodzieniec.pl

data dodania: 2019-03-29 13:31:52

Linki
  • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
  • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
  • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
  • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

  • DSC_0804_resize
  • DSC_0800_resize
  • DSC_0797_resize
  • DSC_0794_resize
  • DSC_0792_resize
  • DSC_0790_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna