Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

OSP Podzamcze podsumowało 2018r.

Strona główna » Aktualności » OSP Podzamcze podsumowało 2018r.

Jednostka OSP Podzamcze na zebraniu sprawozdawczym w dniu 2 lutego br. podsumowała działalność za ubiegły rok 2018. Druhny i druhowie jednogłośnie udzielili Zarządowi absolutorium.  Obecna na spotkaniu Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec Anna Pilarczyk-Sprycha przekazała dla jednostki na ręce Prezesa Jarosława Grucy oraz Naczelnika Tomasza Dyczko kompresor wraz z akcesoriami oraz komplet kluczy, które przydadzą się m.in. do czyszczenia sprzętu po akcjach strażackich.

Jednostka OSP Podzamcze liczy 27 członków czynnych, 5 wspierających, 2 honorowych oraz 3 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Druhny i druhowie oprócz udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych czynnie uczestniczą w zawodach sportowo-pożarniczych,  turniejach piłki halowej i tenisa stołowego, szkoleniach, w zabezpieczaniu imprez gminnych i sołeckich, dokonują przeglądu sprzętu, alarmu, dokumentacji, itp. W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową Fundacji Elementarz w Podzamczu strażacy przeprowadzają akcje edukacyjne, podczas których prezentują dzieciom sprzęt gaśniczy oraz uczą udzielania pierwszej pomocy. W ubiegłym roku jednostka wyremontowano pomieszczenie  kuchni w swojej strażnicy wraz z zamontowaniem niezbędnego oświetlenia i sprzętu kuchennego. Obecnie w budynku remizy trwają prace termomodernizacyjne, które rozpoczęto w listopadzie ubiegłego roku. W ramach pierwszego etapu dokonano wymiany poszycia dachowego, a następnie została wymieniona stolarka okienna i brama wjazdowa.

Prezes jednostki Jarosław Gruca podziękował  strażakom za  całoroczną aktywną służbę – udział w akcjach, szkoleniach, ćwiczeniach i zabezpieczaniu gminnych uroczystości oraz dbanie o stan techniczny sprzętu, remizy. Prezes podziękował także władzom samorządowym Gminy Ogrodzieniec za wspieranie działalności straży.

czytano: 403 razy

autor: mgok.ogrodzieniec.pl

data dodania: 2019-02-05 10:54:38

Linki
  • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
  • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
  • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
  • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

  • DSC_0804_resize
  • DSC_0800_resize
  • DSC_0797_resize
  • DSC_0794_resize
  • DSC_0792_resize
  • DSC_0790_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna