Logo: Miasto i Gmina Ogrodzieniec
Miasto i Gmina Ogrodzieniec

Oficjalna strona internetowa Miasta i Gminy Ogrodzieniec. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Uwaga-dofinansowanie wymiany kotłów węglowych. Projekt - "Poprawa efektywności energetycznej budynków jednorodzinnych w Gminie Ogrodzieniec"

Szanowni Państwo,

Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Ogrodzieniec!

Nikt z nas nie powinien być obojętny wobec dbałości o naturalne środowisko i działań ekologicznych mających wpływ na życie. Szczególnie teraz, gdy docierają do nas niepokojące informacje o złym stanie powietrza i występującym SMOG-u.

Dlatego też chcę się starać o środki unijne na dofinansowanie w naszej gminie wymiany starych kotłów węglowych oraz kotłów gazowych starego typu na nowoczesne kotły gazowe lub na kotły na biomasę opalane pelletem drzewnym. Projekt będzie realizowany w latach 2019-2020. Dofinansowanie aż do 95% kosztów zakupu i montażu nowych kotłów i wyniesie: 10.000 zł do wymiany na kocioł gazowy lub 8.000 zł do wymiany na kocioł opalany pelletem.

Niestety czasu jest niewiele, bo właśnie trwa ogłoszony przez Zarząd Województwa Śląskiego konkurs dla gmin. Dlatego też deklaracje uczestnictwa zostały bezpośrednio dostarczone do każdego domu. Wypełnione przez zainteresowanych właścicieli nieruchomości deklaracje bardzo proszę złożyć do 7 maja 2018 r. do kancelarii Urzędu Miasta i Gminy, pok.17 lub przesłać pocztą. Można też do tego terminu przesłać skan podpisanej deklaracji e-mailem na adres: ogrodzieniec@ogrodzieniec.pl a oryginał w wersji papierowej dostarczyć w terminie późniejszym. Na podstawie złożonych deklaracji, na koszt gminy zostaną zlecone do wykonania audyty energetyczne każdej nieruchomości a do końca czerwca br. Gmina złoży wniosek o środki na dofinansowanie.

Drodzy Państwo, pragnę podkreślić, iż Gmina Ogrodzieniec realizuje już czwarte społeczne przedsięwzięcie, którego ostatecznym beneficjentem - odbiorcami środków unijnych są mieszkańcy naszej gminy jako osoby prywatne. Proces przygotowania każdego zadania jest niestety długotrwały i być może nie każdy Mieszkaniec posiada wiedzę na jakim etapie są działania samorządu w zakresie realizacji poszczególnych projektów:

 • Pierwszy z projektów - budowa przydomowych oczyszczalni ścieków jest już na etapie wyboru wykonawcy oczyszczalni. Gmina Ogrodzieniec dysponuje kwotą dofinansowania dla 91 oczyszczalni ścieków. Obecnie trwa w trybie przetargu nieograniczonego procedura wyboru wykonawcy robót dla 65 nieruchomości, ale mamy jeszcze wolne środki dla 26 budynków mieszkalnych. Jeśli są jeszcze zainteresowani - zapraszam do Urzędu Miasta i Gminy po wniosek o dofinansowanie. Realizacja w latach 2018-2019
 • Drugi z projektów - wymiana pokryć azbestowych na co najmniej 408 dachach budynków jest na etapie oceny formalnej. Środki w wysokości ponad 5 milionów złotych są dla nas „zarezerwowane" w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Ślaskiego. Realizacja nastąpi w latach 2019-2022.
 • Trzeci projekt dotyczący fotowoltaiki będzie złożony w terminie do końca maja br. i obejmie 250 instalacji fotowoltaicznych w naszej gminie. Jeżeli otrzymamy dofinansowanie to realizacja nastąpi w latach 2019-2020.

Szanowni Państwo, dokładamy wszelkich starań, by wszystkie rozpoczęte projekty dla Was były w jak najkrótszym czasie zrealizowane. Widząc, że z Waszej strony jest duże zaangażowanie jestem pewien, że się to uda.

Z wyrazami szacunku i życzeniami wszelkiej pomyślności,

Andrzej Mikulski Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec


DODATKOWE INFORMACJE ORAZ DEKLARACJA UCZESTNICTWA W PROJEKCIE - do pobrania z załącznika poniżej

Autor:  ogrodzieniec.pl
18
KWI
2018
2305
razy
czytano

5625/10298

Na skróty

Mobilnie w stałym kontakcie z gminą

Przydatne linki

Wspólnie możemy dokonać wielkich rzeczy

Galeria

Wyjątkowe miejsca na każdą porę roku

 • Zdjęcie: Kościół w Ogrodzieńcu

  Kościół w Ogrodzieńcu

 • Zdjęcie: Miejsca Rekreacji

  Miejsca Rekreacji

 • Zdjęcie: Skwer

  Skwer

 • Zdjęcie: Plac Piłsudskiego

  Plac Piłsudskiego

 • Zdjęcie: Studnia w Gieble

  Studnia w Gieble

 • Zdjęcie: Sprzątamy Gmine

  Sprzątamy Gmine

Czy wiesz, że...

Ciekawe informacje o naszej gminie

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Miasto i Gmina Ogrodzieniec
Miasto i Gmina Ogrodzieniec