Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Przeciw ludzkiemu cierpieniu - Żermun

Strona główna » Aktualności » Przeciw ludzkiemu cierpieniu - Żermun

Za nami kolejny rok uczestnictwa w międzyszkolnych obradach ONZ-u, czyli konferencji popularnie zwanej „ŻERMUN”. Tegoroczna IX edycja odbyła się 8 i 9 marca w I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu. Jak co roku każdej z 16 szkół przydzielone zostało inne państwo, nasi delegaci wystąpili pod flagą Stanów Zjednoczonych i obradowali kolejno w pięciu komisjach: politycznej (Aleksandra Jaworska), ochrony środowiska (Marcin Dziedzic), rozbrojeniowej (Jakub Sykulski), praw człowieka (Aleksandra Choroś) oraz specjalnej (Tomasz Zięcina). Główny temat obrad był niezwykle trudny i złożony, mianowicie uczniowie starali się znaleźć sposoby, aby „Zakończyć ludzkie cierpienie”. Gimnazjaliści nie bali się rozmawiać na tematy takie jak: narkotyki, rasizm czy przemoc wśród młodzieży.

W pierwszym dniu konferencji każda z grup udała się do osobnych sal, gdzie wspólnymi siłami pracowała nad rezolucją. Komisja polityczna i specjalna miały również okazję wysłuchać wykładu zawierciańskiej policji na temat środków odurzających i przestępczości wśród nieletnich.

W drugim dniu wszyscy uczestnicy zebrali się na hali sportowej I LO i głosowali nad rezolucjami, które zostały przygotowane przez poszczególne komisje. Nie obyło się bez rzewnej dyskusji, kłopotliwych pytań, a nawet odrzucenia uchwał. Po podsumowaniu tegorocznych obrad, do najbardziej aktywnych i dociekliwych delegatów trafiły nagrody. Nasz uczeń, Jakub Sykulski, dostał wyróżnienie za najlepszego mówcę całej konferencji, a Tomasz Zięcina za najlepszego mówcę komisji specjalnej.

„ŻERMUN” to idealna okazja dla gimnazjalistów, aby przełamali swoje bariery językowe, zapoznali nowych ludzi, a przede wszystkim stali się wrażliwsi na problemy współczesnego świata i ludzi. Dziękujemy organizatorom konferencji za tak miłe przyjęcia i niezapomniane wspomnienia.

Aleksandra Jaworska

czytano: 506 razy

autor: gimnazjum.ogrodzieniec.pl

data dodania: 2018-03-23 10:57:55

Linki
  • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
  • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
  • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
  • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

  • DSC_0804_resize
  • DSC_0800_resize
  • DSC_0797_resize
  • DSC_0794_resize
  • DSC_0792_resize
  • DSC_0790_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna