Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Adwentu 2017r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Adwentu 2017r

1. W przyszłą Niedzielę, jak w każdą III Niedzielę miesiąca, składka  przeznaczona jest na remonty w naszym Kościele. Przy wyjściu z Kościoła będzie można złożyć ofiarę na Kościoły Wschodu. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Zachęcamy do uczestnictwa  w roratach o godz. 17:00.

3. Trwa peregrynacja Figur Matki Bożej Fatimskiej w 100 - lecie Objawień Fatimskich. Rodziny, które gościły i będą gościć Matkę Bożą Fatimską w swoim domu w tym tygodniu, zapraszamy do Kościoła w środę na Mszę św. wieczorną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby polecić jeszcze raz Dobremu Bogu, swoje prośby i intencje. (Z Księgi Pamiątkowej spiszmy je jeszcze raz na kartkach i przynieśmy do Kościoła ) Jest  to piękna okazja aby podziękować Matce Bożej za czas Jej odwiedzin w domu rodzinnym i prosić opiekę na dalszą przyszłość.

4. W parafii można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara którą złożymy za opłatki, (nie mniejsza niż 10zł) przeznaczona będzie na potrzeby parafii.  Podtrzymujmy w naszych rodzinach tradycję i zwyczaj wspólnego dzielenia się poświęconym opłatkiem i składania sobie życzeń Świąt Bożego Narodzenia. Niech w symbolu białego opłatka zagości w naszych rodzinach i sercach,  Jezus Chrystus, źródło Miłości i Pokoju. Zachęcamy również do nabywania Świec Caritas (duże 15zł i małe 6 zł) Jak co roku jest to Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom. Okażmy serce!

5. W tym tygodniu  w Liturgii wspominamy:

W środę 13 XII Św. Łucję, dziewicę i męczennicę                                   

W czwartek 14 XII Św. Jana od Krzyża, prezbitera i Doktora Kościoła.

6. W czwartek również 14.12.2017r po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego do salki Jana Pawła II.

7. 14.12.2017r będą zbierane elektrośmieci w ramach Pomocy Kościołowi w Potrzebie Śmieci możemy w godzinach rannych przywieźć na parking przy kościele.

8. Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec zaprasza wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy na IV JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2017, który odbędzie sie w dniu 17 XII  w godz. 10.00  - 17.00 na Placu Piłsudskiego. Cd. ogłoszenia znajduje się w gablocie parafialnej.

czytano: 240 razy

autor: parafia.ogrodzieniec.pl

data dodania: 2017-12-09 09:23:57

Linki
  • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
  • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
  • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
  • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

  • DSC_0562_resize
  • DSC_0561_resize
  • DSC_0564_resize
  • DSC_0560_resize
  • DSC_0563_resize
  • DSC_0557_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna