Logo: Miasto i Gmina Ogrodzieniec
Miasto i Gmina Ogrodzieniec

Oficjalna strona internetowa Miasta i Gminy Ogrodzieniec. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Co się działo w czerwcu?

Czerwiec rozpoczął się Dniem Dziecka… z kulturą, w przedszkolu, w gimnazjum, na wycieczce.
1 czerwca skwer przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ogrodzieńcu zapełnił się dziećmi i dorosłymi. Dzieciaki w dniu swojego święta uczestniczyły w interaktywnej zabawie pt. Bajki Poplątajki, próbowały swoich sił na wybiegu jako modele Studio Foto-Fantasy, tańczyły zumbę. Oprawę techniczno-fotograficzną zapewnili gimnazjaliści biorący udział w projekcie Równać Szanse.
Indiański  Dzień Dziecka, łącznie z pasowaniem na prawdziwego Indianina oraz indiańskimi tańcami, uroczyście obchodziły ogrodzienieckie przedszkolaki. Grupy starsze przedszkolaków odwiedziły siedzibę Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Smoleniu, gdzie w konkursach mogły wykazać się swoją wiedzą przyrodniczą oraz sprawnościową podczas zabaw ruchowych. Natomiast pierwszoklasiści udali się na zapoznanie z atrakcjami Żarek takimi jak Stary Młyn czy manufaktura.
Już po raz dziesiąty, w swoim stylu, Międzynarodowy Dzień Dziecka świętowała młodzież i nauczyciele ogrodzienieckiego gimnazjum oraz zaproszeni goście i uczniowie klas szóstych. Wszyscy mogli obejrzeć przedstawienie pt. „Ranczo w Kociowyjach!!!” w wykonaniu nauczycieli z gimnazjum.
Również 1 czerwca z podziękowaniami za długoletnią pracę w Przychodni Zdrowia oraz SPZOZ w Ogrodzieńcu dla prof. dr hab. n. med. Jana Pilcha udali się Przewodniczący RM Zygmunt Podsiadło i Burmistrz MiG Andrzej Mikulski. Profesor otrzymał pamiątkową statuetkę, której nie mógł odebrać w dniu obchodów 15-lecia SPZOZ.
Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu, w dniu 2 czerwca 2016 roku, wysłuchali wykładu dr Danieli Dzienniak-Pulina pt.: „Psychologia sprzedaży, każdy coś sprzedaje...”
3 czerwca Miejsko-Gminna Biblioteka Publicznej w Ogrodzieńcu gościła Romana Pankiewicza, autora trylogii pt.: „Matuszka Rosija – pierwszy żywioł”.
Zespół Mażoretek FANTAZJA prezentował gminę w „Żakinadzie” oraz na błoniach siewierskiego zamku podczas Święta Miasta Siewierz zorganizowanego w dniu 4 czerwca.
5 czerwca obfitował w wydarzenia  na Zamku Ogrodzienieckim w Podzamczu, gdzie podczas III Biegu Zdobywców Orlich Gniazd, miało miejsce zakończenie II roku akademickiego 2015/2016 Uniwersytetu Dziecięcego w Ogrodzieńcu.
Uczestnicy Konkursu Grantowego „Równać Szanse” oraz projektu „Wiemy, czego chcemy ....” spotkali się 6 czerwca z dziennikarką i reporterką – panią Anną Dziedzic, poznając specyfikę dziennikarską na podstawie opowieści. Spotkanie odbyło się w MGOK.
„Turniej bajkowy” w formie konkursu (puzzle, zagadki, labirynt) dla przedszkolaków 7 czerwca zorganizowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ogrodzieńcu.
Podsumowaliśmy bazę działających w gminie organizacji. Na 37 wysłanych ankiet wróciło 21. Dane zostały zaktualizowane na stronie gminy – podsumowanie. Organizacje, które nie zaktualizował danych zapraszamy do przekazania informacji na podstawie ankiety dostępnej w wersji elektronicznej – ankieta.
Dodatkowo zainteresowanych zapraszamy do aktualizacji bazy noclegowej, gastronomicznej, parkingowej oraz usługowej związanej z branżą turystyczną – ankieta.
Grupy przedszkolne „Smerfy” i „Skrzaty” 10 czerwca udały się na wycieczkę do „Zaczarowanego Lasu” w miejscowości Piasek.
W czerwcu tj. 10 odbyło się zebranie mieszkańców sołectwa Gulzów. Tematem przewodnim spotkania było przeprowadzenie ankiety konsultacyjnej w sprawie zmiany granic administracyjnych sołectwa Gulzów poprzez włączenie działek położonych w gminie Pilica zamieszkałych przez mieszkańców Gulzowa do gminy Ogrodzieniec.
Tego samego dnia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ogrodzieńcu miała miejsce  „Noc w bibliotece z Harrym Potterem”. Spotkanie było ciekawym wydarzeniem dla miłośników „Szkoły Magii i Czarodziejstwa” oraz możliwością wykazania oraz podzielenia się wiedzą z uczestnikami nietypowego spotkania.
15 czerwca odbyło się już drugie spotkanie z przedstawicielami branży turystycznej działającej w gminie. Tym razem gościliśmy w świetlicy Fundacji „Stara Szkoła” w Podzamczu.
Muzyczne Miasteczko, czyli koncert młodych artystów zorganizowany przez MGOK w Ogrodzieńcu, miał miejsce 12 czerwca na Placu Piłsudskiego. Wystąpili: Marysia Trawińska, Zespół ZMORA z Łaz, Zespół Jazz(o)polis oraz  Kuba Jurczak.
W dniu 13 czerwca, podczas Małego Festiwalu Nauk Przyrodniczych, uczniowie klas I gimnazjum przeprowadzali doświadczenia i obserwacje z zakresu biologii, fizyki i chemii.
16 czerwca IV rok akademicki zakończyli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu. Zakończenie miało miejsce w MGOK w Ogrodzieńcu, zostało  podsumowane recitalem w wykonaniu pana Łukasza Samburskiego i pani Magdaleny Zawady, wystawą prac uczestników sekcji Malarstwo i Rękodzieło oraz słodkim poczęstunkiem. Wysłuchano wykładu dr hab. nauk humanistycznych Mirosława Kisiela pt.: „Choreoterapia – lecznicza terapia tańcem i ruchem dla każdego”.
16 i 17 czerwca niesamowitych wrażeń i emocji dostarczyło KINO MOBILNE 7D przy Placu Wolności.
Ciekawy konkurs na Tytuł Omnibusa 2016 przeprowadzono w dniu 17 czerwca w ZSP w Ogrodzieńcu.
Fanów czarnej magii, czarów, wróżb oraz straszy­deł 18 czerwca, podczas Sabatu Czarownic i Czarnok­siężników, gościł Gród na Górze Birów. Czego tu nie było: Sąd Boży nad Czarownicą, Warsz­taty Alchemika, Klątwa Potę­pi­onego Mnicha, Namiot Wróżbitki oraz Nauka lata­nia na miotle…
21 czerwca 2016 roku odbyła się XXV Sesja Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu.
Natomiast 22 czerwca w Poziomie 511 w Podzamczu odbyło się trzecie spotkanie w ramach Konwentu Marszałków pod przewodnictwem Województwa Śląskiego.
23 czerwca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ogrodzieńcu odbył się Koncert Galowy dzieci i młodzieży uczęszczającej na zajęcia muzyczne.
Zakończenie roku szkolnego oraz upragnione wakacje przypadły na dzień 24 czerwca.
W dniach 24-26 czerwca delegacja z Ogrodzieńca wzięła udział w uroczystościach gminnych partnerskiego miasta Spisske Podhradie, podczas których w programie artystycznym zaprezentował się a capella Zespół Folklorystyczny „Wrzos” z Ryczowa Kolonii.
25 czerwca miał miejsce XI Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Ogrodzieńcu, podczas którego wybrano nowy skład Zarządu. Spotkanie odbyło się remizie OSP Ryczów. W Zjeździe wzięło udział 42 na 48 delegatów, co stanowiło 87,5%.
Tradycyjnie już od czterech lat, z okazji Dnia Dziecka oraz rozpoczęcia wakacji, Miejskie Koło Wędkarskie „OKOŃ” działające przy ogrodzienieckim Domu Kultury zorganizowało dla dzieci i młodzieży zawody wędkarskie. Zawody odbyły się w dniu 26 czerwca 2016 roku.
Kadetki z zespołu Mażoretek „Fantazja” w terminie 27-29 czerwca uczestniczyły w wyjeździe integracyjnym do Białego Dunajca.
Natomiast w środę 29 czerwca słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu udali się na koncert Zbigniewa Wodeckiego z okazji wręczenia dyplomów ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
Ponadto czerwiec to czas budowy i przebudowy gminnych chodników i ulic m.in. w Gieble Kolonii od strony Morusów, ul. Południowej i Piastowskiej w Ogrodzieńcu, wskazana ostrożność, cierpliwość oraz wyrozumiałość.

I.Rajca

Autor:  ogrodzieniec.pl
08
LIP
2016
7270
razy
czytano

7246/10298

Na skróty

Mobilnie w stałym kontakcie z gminą

Przydatne linki

Wspólnie możemy dokonać wielkich rzeczy

Galeria

Wyjątkowe miejsca na każdą porę roku

 • Zdjęcie: Kościół w Ogrodzieńcu

  Kościół w Ogrodzieńcu

 • Zdjęcie: Miejsca Rekreacji

  Miejsca Rekreacji

 • Zdjęcie: Skwer

  Skwer

 • Zdjęcie: Plac Piłsudskiego

  Plac Piłsudskiego

 • Zdjęcie: Studnia w Gieble

  Studnia w Gieble

 • Zdjęcie: Sprzątamy Gmine

  Sprzątamy Gmine

Czy wiesz, że...

Ciekawe informacje o naszej gminie

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Miasto i Gmina Ogrodzieniec
Miasto i Gmina Ogrodzieniec