INFORMACJA ZARZĄDU DRÓG WOJEWÓDZKICH W KATOWICACH
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach informuje wszystkich właścicieli nieruchomości oraz przedsiębiorców, którzy umieścili bez wymaganego prawem zezwolenia tablice i urządzenia reklamowe – o konieczności natychmiastowego ich usunięcia z pasa drogowego dróg wojewódzkich nr: 790, 791 na odcinku zlokalizowanym w Gminie Ogrodzieniec:
- DW-790 (ulice: 1-go Maja , Kościuszki) w m. Ogrodzieniec,
- DW-790 (ulice: Wojska Polskiego, Morusy) w m. Podzamcze,
- DW-791 (ulice: 1-go Maja, Kościuszki, Olkuska, Wojska Polskiego) w m. Ogrodzieniec.
Ponadto informujemy, iż zgodnie z ustawą z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2015 r, poz. 460, tekst jednolity):
- pasem drogowym jest wydzielona liniami granicznymi grunt wraz z przestrzenią nad i pod jego powierzchnią, w którym są zlokalizowane droga oraz obiekty budowlane i urządzenia techniczne związane z prowadzeniem, zabezpieczeniem i obsługą ruchu, a także urządzenia związane z potrzebami zarządzania drogą (art. 4);
- zajęcie pasa drogowego na cele niezwiązane z budową, przebudową, remontem, utrzymaniem i ochroną dróg wymaga zezwolenia zarządcy dróg, w drodze decyzji administracyjnej (art. 40 ust. 1);
- zarządca drogi, udzielając zezwolenia, określa jednocześnie wysokość opłaty za zajęcie pasa drogowego (art. 40 ust.11);
- za zajęcie pasa drogowego: bez zezwolenia zarządcy drogi, niezgodnie z warunkami podanymi w tym zezwoleniu (np. przekroczenie terminu zajęcia, o powierzchni większej niż określona w zezwoleniu zarządcy drogi) – zarządca drogi nakaże przywrócenie stanu poprzedniego i wymierzy, w drodze decyzji administracyjnej karę pieniężną w wysokości 10 – krotności opłaty za zajęcie pasa drogowego (art. 40 ust.12).
Na skróty
Mobilnie w stałym kontakcie z gminą
Przydatne linki
Wspólnie możemy dokonać wielkich rzeczy
Galeria
Wyjątkowe miejsca na każdą porę roku
Czy wiesz, że...
Ciekawe informacje o naszej gminie