Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

WAKACJE 2015 W BIBLIOTECE W GIEBLE

Strona główna » Aktualności » WAKACJE 2015 W BIBLIOTECE W GIEBLE

W czasie kolejnych zajęć wakacyjnych w Dworku w Gieble dnia 21 lipca 2015 roku oglądaliśmy film fabularny pt. "Most do Terabithii". Bohaterem jest dziesięcioletni chłopiec syn ubogich farmerów. Dzięki przyjaźni z rówieśniczką i sąsiadką rozbudza w sobie wrażliwość na innych ludzi, odkrywa piękno i radość życia. Obydwoje budują w leśnym zakątku "zamek" , który nazywają "Terabithia". Jest to miejsce gdzie uwielbiają się bawić.
 
24 lipca 2015 roku wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiej miejscowości Mokrus. Szliśmy polnymi drogami oglądając dojrzewające zboże, piękne kwiaty i drzewa. Zatrzymaliśmy się na skoszonej łące, aby się posilić i odpocząć. Wracaliśmy zmęczeni, rozgrzani słońcem lecz zadowoleni ze wspólnego wędrowania.
 
W dniu 28 lipca 2015 roku oglądaliśmy film pt. "Charlie i fabryka czekolady".
Charlie to ubogi chłopiec, który mimo to jest szczęśliwy , gdyż ma kochającą rodzinę. Mieszka w miasteczku , gdzie jest największa fabryka czekolady na świecie.
Pewnego dnia dostaje szansę odwiedzenia fabryki czekolady wraz z czworgiem innych dzieci. Fabryka robi niesamowite wrażenie na dzieciach i ich opiekunach.
Ostatniego lipca dzieci wysłuchały opowiadania H. Zdzitowieckiej pt. "Ropucha nie lubi truskawek" dowiadując się o zwyczajach ropuchy oraz ślimaków : winniczka i pomrowika. Oglądaliśmy książkę z serii Tajemnice Zwierząt pt. "Na polach i łąkach" oraz książkę "W norach i jamkach". W dalszej części zajęć dzieci ulepiły z plasteliny ślimaka z "domkiem" na plecach. Zrobiliśmy wystawkę prac.
 
4 sierpnia 2015 roku wybraliśmy się do Podzamcza zwiedzić Górę Birów, na której odtworzono drewniany Gród Królewski. Pan przewodnik opowiedział nam
o historii tego miejsca. Oglądaliśmy chatę mieszkalną, namioty oraz zgromadzone eksponaty. Z drewnianej palisady zobaczyliśmy Zamek Ogrodzieniecki oraz fragment Zamku w Smoleniu. Wycieczkę zaliczamy do udanych.

czytano: 537 razy

autor: biblioteka.ogrodzieniec.pl

data dodania: 2015-08-10 12:32:43

Linki
  • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
  • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
  • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
  • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

  • DSC_0562_resize
  • DSC_0561_resize
  • DSC_0564_resize
  • DSC_0560_resize
  • DSC_0563_resize
  • DSC_0557_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna