Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

O chórze Śpiewające nutki

Strona główna » Aktualności » O chórze Śpiewające nutki

Koncert z okazji Święta Niepodległości.

Chór kameralny „Śpiewające Nutki” został założony w styczniu 2013r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Ogrodzieńcu. Aktualnie do zespołu należy 17 osób, w tym uczennice naszej szkoły, ale również uczennice Gimnazjum w Ogrodzieńcu. Chór prowadzi pani Katarzyna Motyl, nauczyciel muzyki.

Od kwietnia 2013r. chór został włączony do Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”, realizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Ogrodzieńcu. Program ten ma na celu pogłębiać wiedzę na temat muzyki, klasycznego repertuaru polskich i zagranicznych utworów chóralnych, zespołów i artystów, rozwijać warsztat wokalny oraz uwrażliwiać młodzież na muzykę.

Istotnym dla chóru przedsięwzięciem był udział w warsztatach wokalnych, zorganizowanych w Ogrodzieńcu w ramach projektu, wspólnie z koordynatorem regionalnym panią Iwoną Ewertowską - Mener. Warsztaty prowadził Waldemar Gałązka – znany i ceniony dyrygent Zabrzańskiego chóru młodzieżowego Resonans con tutti. Dzieci podczas warsztatów poznały nowe, ciekawe metody pracy nad głosem oraz nauczyły się je wykorzystywać w śpiewanych utworach. Otrzymali również wskazówki dotyczące metod pracy w zespole.

Chór śpiewa zróżnicowany repertuar, nie tylko muzykę klasyczną, ale również ludową i rozrywkową. Skupia się jednak na utworach, które można wykorzystać w czasie uroczystości szkolnych. Zespół przygotowuje oprawę muzyczną imprez artystycznych i kulturalnych wynikających z planu pracy szkoły, m.in. Święto Edukacji Narodowej, akademie z okazji Obchodów Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uroczystość zakończenia roku szkolnego. „Śpiewające nutki” zaprezentowały się również podczas koncertu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, który odbył się 12 listopada br. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury.

Chór uświetnił także uroczystość 11 listopada w Kościele Parafialnym w Ogrodzieńcu podczas mszy św. odprawianej w intencji Ojczyzny.

Mimo, że chór działa od stycznia, może pochwalić się już pierwszymi sukcesami. W listopadzie, pod kierownictwem pani Katarzyny Motyl „Śpiewające nutki” wzięły udział w VI Wojewódzkim Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Wielowsi, zdobywając I miejsce.

Kolejny sukces zespół odniósł 7 grudnia, zajmując III miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Dąbrówce. Jest to wielkie wyróżnienie dla chóru.

Aktualnie chór przygotowuje się do zbliżających się koncertów świątecznych 19 grudnia w Szkole Podstawowej oraz 20 grudnia w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury

czytano: 1207 razy

autor: sp.ogrodzieniec.pl

data dodania: 2013-12-17 09:24:40

Linki
  • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
  • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
  • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
  • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

  • DSC_0804_resize
  • DSC_0800_resize
  • DSC_0797_resize
  • DSC_0794_resize
  • DSC_0792_resize
  • DSC_0790_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna