Ostatni dzień cypryjskiej przygody...
Ostatni dzień mobilności w ramach programu Erasmus+ (akredytacja nr 2025-1-PL01-KA121-SCH-000344967) był zwieńczeniem całego wyjazdu – pełnym refleksji, nowych odkryć i podsumowań.
Tym razem uczniowie udali się do stolicy Cypru – Nikozji, miasta o wyjątkowej historii i niepowtarzalnym charakterze. Podczas zwiedzania mieli okazję zobaczyć zarówno zabytkowe świątynie, jak i odwiedzić Cypryjskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej, gdzie współczesna sztuka ukazuje inne oblicze wyspy.
Szczególne wrażenie zrobiła na uczestnikach historia podziału Cypru – widoczna do dziś w przestrzeni miasta. To ważna lekcja, pokazująca, jak wydarzenia polityczne i społeczne wpływają na życie mieszkańców oraz kształtują tożsamość miejsca. Spacerując ulicami stolicy, uczniowie mogli dostrzec kontrasty, które czynią Nikozję tak wyjątkową na mapie Europy.
Był to dzień pełen zadumy, ale i podziwu dla bogactwa kulturowego oraz historii, które zamykają w sobie opowieść o całym kraju.
Na zakończenie tej niezwykłej mobilności warto podkreślić, jak cennym doświadczeniem był cały wyjazd. Każdy dzień przynosił nowe wyzwania, inspiracje i możliwości rozwoju – od wspólnych zajęć w Vergina Gymnasium, przez odkrywanie cypryjskiej kultury, aż po budowanie międzynarodowych relacji.
Serdecznie dziękujemy naszej szkole partnerskiej za gościnność, otwartość i stworzenie przestrzeni, w której nasi uczniowie mogli nie tylko zdobywać wiedzę, ale przede wszystkim doświadczać, poznawać i rozwijać się w międzynarodowym środowisku.
Wracamy bogatsi o nowe umiejętności, przyjaźnie i wspomnienia, które na długo pozostaną z nami – bo Erasmus+ to nie tylko projekt, to przede wszystkim ludzie, emocje i historie, które tworzymy razem.
#Erasmus
Γυμνάσιο "Βεργίνα" Λάρνακας
Na skróty
Mobilnie w stałym kontakcie z gminą
Przydatne linki
Wspólnie możemy dokonać wielkich rzeczy
Galeria
Wyjątkowe miejsca na każdą porę roku
Czy wiesz, że...
Ciekawe informacje o naszej gminie