Lekcja polskiego inaczej...
Na lekcji języka polskiego w klasie 6 realizowaliśmy projekt na podstawie lektury „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” autorstwa Rafała Kosika. Celem zajęć było lepsze poznanie treści książki oraz rozwijanie naszej kreatywności.
Każdy uczeń pracował indywidualnie. Naszym zadaniem było przygotowanie fragmentu historii w formie teatrzyku kamishibai. W tym celu pisaliśmy krótkie teksty narracyjne oraz dialogi, które miały opowiadać wybrane wydarzenia z lektury.
Dodatkowo wykonywaliśmy ilustracje do naszych fragmentów. Obrazki tworzyliśmy w programie PixelArt. Było to ciekawe doświadczenie, ponieważ mogliśmy połączyć pracę z lekturą z wykorzystaniem komputera i grafiki. Staraliśmy się, aby ilustracje były zgodne z treścią książki i przedstawiały najważniejsze sceny oraz bohaterów.
Po zakończeniu pracy wszystkie indywidualne elementy zostały scalone w jedną całość. Dzięki temu powstał wspólny teatrzyk kamishibai, który przedstawiał różne fragmenty lektury.
Lekcja była interesująca i pozwoliła nam lepiej zrozumieć książkę, a także rozwinąć umiejętność samodzielnej pracy, kreatywności oraz wykorzystania technologii w nauce.
Na skróty
Mobilnie w stałym kontakcie z gminą
Przydatne linki
Wspólnie możemy dokonać wielkich rzeczy
Galeria
Wyjątkowe miejsca na każdą porę roku
Czy wiesz, że...
Ciekawe informacje o naszej gminie