Logo: Miasto i Gmina Ogrodzieniec
Miasto i Gmina Ogrodzieniec

Oficjalna strona internetowa Miasta i Gminy Ogrodzieniec. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Warsztaty artystyczne w bibliotece

W dniu 3.03.2026r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ogrodzieńcu odbyły się Warsztaty Artystyczne zorganizowane w ramach projektu „Słowo, które trwa – Adam Mickiewicz w sercu Ogrodzieńca”. W wydarzeniu uczestniczyła klasa VI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ogrodzieńcu.
Zajęcia poprowadziła Anna Musialska – mieszkanka naszej Gminy, absolwentka ASP w Łodzi zajmująca się projektowaniem ubioru oraz rekonstrukcją strojów historycznych.
Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję wysłuchać opowieści o epoce romantyzmu. Punktem wyjścia do rozmowy była II część dramatu „Dziady” autorstwa Adama Mickiewicza. Nawiązano również do „Nie-Boskiej Komedii” Zygmunta Krasińskiego na podstawie której nagrywano sceny teatralne na Ogrodzienieckim Zamku w 1981 roku. Prowadząca poruszyła między innymi takie tematy jak: obrzędy przekazywane z pokolenia na pokolenie, mieszanie się światów fantastyki z realizmem.
W trakcie zajęć poruszono również temat wolności – jej znaczenia w życiu jednostki oraz konsekwencji jej utraty. Uczestnicy wysłuchali o różnych formach walki o wolność, zarówno poprzez słowo pisane, jak i ubiór.
Istotnym elementem warsztatów była opowieść o scenografii – jej tworzeniu i doborze, jej cechach, zasadach i zadaniach. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z kostiumami a także ich przymierzenia.
Starannie przygotowana scenografia, nastrojowe oświetlenie oraz podkład muzyczny stworzyły wyjątkowy klimat, który pozwolił uczestnikom głębiej zanurzyć się w atmosferę epoki romantyzmu. Spotkanie miało charakter nie tylko edukacyjny, ale również inspirujący.
Serdecznie dziękujemy Pani Annie Musialskiej za warsztaty, które przebiegły w atmosferze zaangażowania i autentycznej pasji. Dziękujemy również Panu Jarosławowi Musialskiemu, odpowiedzialnemu za oprawę muzyczną, która podkreśliła charakter wydarzenia oraz wzmocniła efekt artystyczny warsztatów, sprzyjając odbiorowi treści i budowaniu wyjątkowego klimatu spotkania.
Nasza biblioteka realizuje projekt „Słowo, które trwa – Adam Mickiewicz w sercu Ogrodzieńca ”. Projekt finansowany jest ze środków Fundacji ORLEN im. Ignacego Łukasiewicza.
Autor:  biblioteka.ogrodzieniec.pl
03
MAR
2026
52
razy
czytano

7/12015

Na skróty

Mobilnie w stałym kontakcie z gminą

Przydatne linki

Wspólnie możemy dokonać wielkich rzeczy

Galeria

Wyjątkowe miejsca na każdą porę roku

  • Zdjęcie: Kościół w Ogrodzieńcu

    Kościół w Ogrodzieńcu

  • Zdjęcie: Miejsca Rekreacji

    Miejsca Rekreacji

  • Zdjęcie: Skwer

    Skwer

  • Zdjęcie: Plac Piłsudskiego

    Plac Piłsudskiego

  • Zdjęcie: Studnia w Gieble

    Studnia w Gieble

  • Zdjęcie: Sprzątamy Gmine

    Sprzątamy Gmine

Czy wiesz, że...

Ciekawe informacje o naszej gminie

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Miasto i Gmina Ogrodzieniec
Miasto i Gmina Ogrodzieniec