
Zespół Old Boys z wizytą w Domu św. Józefa
Dzisiaj, z okazji Dnia Babci, Zespół Old Boys działający przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Ogrodzieńcu odwiedził pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy Domu św. Józefa Caritas Diecezji Sosnowieckiej w Będzinie. Wydarzenie to było częścią współpracy gminy Ogrodzieniec z Caritas Sosnowiec, której celem jest niesienie radości i wsparcia osobom starszym i chorym.
Zespół Old Boys przygotował wyjątkowy program muzyczny, w którym znalazły się najpiękniejsze polskie kolędy. Ich ciepłe głosy i melodyjne wykonanie wypełniły sale ośrodka, przynosząc pensjonariuszom chwile wzruszenia i radości. Wizycie towarzyszyły dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej, które częstowały seniorów słodyczami i składały życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Wśród podopiecznych placówki znajdują się osoby starsze i schorowane, a także wyjątkowe seniorki, które mogą pochwalić się niezwykłym wiekiem – jedna z nich ma 105 lat, a druga 102. Dzień ten stał się więc nie tylko okazją do świętowania, ale także do refleksji nad znaczeniem międzypokoleniowej integracji i wsparcia.
W spotkaniu uczestniczyli również ks. Łukasz Gładki, zastępca dyrektora Caritas Sosnowiec oraz Karina Świątek, kierownik Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Ich obecność podkreśliła wagę takich inicjatyw, które łączą społeczności lokalne i pozwalają na wspólne celebrowanie ważnych chwil.
To wyjątkowe wydarzenie udowodniło, jak wiele radości i ciepła można wnieść do życia innych poprzez muzykę, życzliwość i bezinteresowną pomoc. Dzień pełen uśmiechów i wzruszeń na długo pozostanie w pamięci zarówno pensjonariuszy, jak i wszystkich uczestników tego pięknego spotkania.
Na skróty
Mobilnie w stałym kontakcie z gminą
Przydatne linki
Wspólnie możemy dokonać wielkich rzeczy
Galeria
Wyjątkowe miejsca na każdą porę roku
Czy wiesz, że...
Ciekawe informacje o naszej gminie