Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Mieszkańcy pytają

Strona główna » Mieszkańcy pytają

Regulamin serwisu - "Mieszkańcy pytają":
 1. Wszyscy użytkownicy Internetu mają dostęp do serwisu "Mieszkańcy pytają" i mają prawo do zadawania pytań.
 2. Dostęp do serwisu "Mieszkańcy pytają" jest możliwy poprzez formularz dostępny na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Ogrodzieniec.
 3. Odpowiedzi udzielane są wyłącznie na pytania dotyczące spraw samorządowych.
 4. Burmistrz Miasta i Gminy lub wskazana przez niego osoba udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni.
 5. Pytania będą publikowane tylko z odpowiedzią Burmistrza.
 6. Nie będą publikowane pytania:
  1. zawierające treści sprzeczne z prawem, zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami,
  2. naruszające dobra osobiste,
  3. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  4. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  5. nie dotyczące spraw samorządowych Gminy Ogrodzieniec.
 7. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników. Urząd Miasta i Gminy Ogrodzieniec nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań.
Zadaj pytanie
 • Pytanie z miejscowości: Fugasówka
  Data: 08.02.2018, 21:09

  Pytanie:

  Kiedy pojawi się nr konta bankowego do projektu dotyczącego przydomowych oczyszczalni ścieków komunalnych ? - I wpłata w kwocie 1000 zł termin do 15.02.2018r.

  Odpowiedź:

  Wpłatę pierwszej raty za przydomowe oczyszczalnie ścieków (1000 zł) należy wpłacać na konto ogólne Gminy Ogrodzieniec – zgodnie z podpisaną umową. Nr konta PKO BP SA Nr 15 1020 2498 0000 8202 0436 5250.  Rata druga będzie wpłacana na wydzielone konto związane z realizacją projektu. Numer konta i wysokość wpłaty określi Aneks do umowy, który zostanie przygotowany po rozstrzygniętym przetargu na wykonawcę. Aneks zostanie rozesłany do każdego z mieszkańców uczestniczących w budowie oczyszczalni.
 • Pytanie z miejscowości: Giebło
  Data: 01.02.2018, 23:23

  Pytanie:

  Panie Burmistrzu W 2014 roku w części gminy ( Ogrodzieniec , Podzamcze , Cementwnia ) mieszkańcy mieli możliwość uczestniczyć w projekcie "Internet Światłowodowy - Projekt współfinansowany ze środków unijnych przewidujący promocyjne podłączenia do sieci."  http://www.ogrodzieniec.pl/aktualnosci/1855 . Czy pozostał miejscowości gminy będa mieć szanse na uzyskanie takiej możliwości w najbliższym czasie? Czy gmina uczestniczy w tym projekcie , czy raczej jest to wyłącznie incjatywa firmy dg-net. Dziękuję.

  Odpowiedź:

  Gmina Ogrodzieniec nie jest właścicielem budowanej sieci, ani jej nie współfinansuje. Projekt pn. „Rozwój sieci światłowodowej FTTH DG-NET w województwie śląskim” jest realizowany przez firmę "Dg-Net.pl", ul. Budowlanych 11, 41-303 Dąbrowa Górnicza, NIP 625-212-52-47 (http://www.dg-net.pl) W sprawie szczegółów rozbudowy sieci prosze się kontaktować z firmą, ale w najbliższym czasie zwrócimy się z zapytaniem o plany Firmy. Znalazłem w sieci mapę, na której pokazuje zasięg sieci: https://www.dg-net.pl/nasz-zasieg/.  
 • Pytanie z miejscowości: Ogrodzienic
  Data: 12.12.2017, 22:18

  Pytanie:

  Panie Burmistrzu, czy odbędzie Pan gospodarską wizytę w miejscu przebudowy drogi do strefy ekonomicznej? W związku z zapowiadanym przez UMiG zakończeniem prac w dniu 15.12.2017r. mieszkańcy proponują pamiątkowe zdjęcie wczesnym rankiem lub popołudniem na tle wykopaliska ulicznego. Jeśli spadnie śnieg, proponuję zabrać szturmówkę oraz sól do posypywania jezdni pod kołami ciężarówek, które zablokują na zwężeniu wjazd od strony Zawiercia...

  Odpowiedź:

  Też mnie to niepokoi, że wykonawca jest mocno opóźniony z harmonogramem. Byłem dziś na budowie i znam stan jej zaawansowania. Za opóźnienia zgodnie z zawartą umową naliczamy kary – kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie, ale mimo to postęp robót jest niezadawalający. Przy przebudowie ul.Kościuszki spotkałem dziś jedną małą brygadę zasypującą wodociąg, choć od kilku dni jest idealna pogoda na układanie masy asfaltowej i szerokiego frontu dla robót drogowych. Wolałbym, tak jak użytkownicy drogi, żeby zamiast kar firma zakończyła zadanie w terminie, ale jesteśmy związani umową o udzielenie zamówienia w trybie ustawy o zamówieniach publicznych i musimy tolerować obecny stan. Nie ma niestety wyjścia. Jest już pewne, że do 15 grudnia umowa nie zostanie zakończona a opóźnienia wynikają z przyczyn leżących po stronie wykonawcy. Choć naraża się na kary z tytułu niewykonania w terminie, budowę musi dokończyć. Wykonawca, zgodnie z prawem odpowiada za cały teren budowy, w tym za utrudnienia i bezpieczeństwo na przewężonym odcinku drogi. 
 • Pytanie z miejscowości: Ogrodzieniec
  Data: 09.12.2017, 11:58

  Pytanie:

  Czy w gminie Ogrodzieniec jest prowadzona kontrola tego czym pali się w piecach oraz czy w jakiś sposób można zgłosić, prawdopodobieństwo spalania materiałów niewłaściwych bądź niedozwolonych?

  Odpowiedź:

  Nie posiadamy własnej straży miejskiej, która mogłaby dokonywać kontroli. Ale niezależnie od tego - każdy sygnał o spalaniu np.śmieci, odpadów lub innych niedozwolonych materiałów przekażemy do wyjaśnienia Policji. 
 • Pytanie z miejscowości: Ogrodzieniec
  Data: 09.12.2017, 11:50

  Pytanie:

  Szanowni Państwo, chciałbym spytać czy istnieje możliwość zamontowania lustra drogowego na skrzyżowaniu ulic Mostowej i Paderewskiego? Wyjeżdżając z ulicy Paderewskiego trzeba wyjechać bardzo daleko na ulicę Mostową aby zobaczyć czy jedzie coś z lewej strony (od ulicy Olkuskiej), co jest dość uciążliwe i niebezpieczne. z wyrazami szacunku Łukasz

  Odpowiedź:

  Sprawa została przekazana do osoby zajmującej się inżynierią ruchu w naszym Urzędzie.
 • Pytanie z miejscowości: Ryczów
  Data: 02.12.2017, 19:23

  Pytanie:

  Dziękuję za odpowiedż na pytanie z 21.10.2017 na temat oświetlenia zakręcie z Basztowej do Złożeńca. Proszę o dodatkowe informacje : kto prowadzi sprawę ze strony Zakładu Komunalnego oraz w jakim terminie zostaną podjęte decyzje w tej sprawie. Pozdrawiam    

  Odpowiedź:

  Po wizji w terenie wykonanej przez przedstawicieli Tauron S.A. stwierdzono, że w chwili obecnej nie ma możliwości technicznych zabudowania w rejonie skrzyżowania ul.Basztowej z drogą w kierunku Złożeńca dodatkowej lampy ulicznej.
 • Pytanie z miejscowości: Ogrodzieniec
  Data: 09.11.2017, 16:16

  Pytanie:

  Witam. Na ul. Malinowej jest problem z oświetleniem, tzn. gałęzie z drzewa zasłaniają słup w związku z czym nie jest możliwe dostateczne doświetlenie drogi. Słup jest usytuowany na zakręcie i zaraz przy nim znajduje się drzewo. Panie burmistrzu, proszę o interwencję; być może da się usunąć drzewo.

  Odpowiedź:

  Sprawa została przekazana do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ogrodzieńcu. W najbliższych dniach, po wizji w terenie, zostanie podjęta decyzja co zrobić aby poprawić oświetlenie drogi. Być może wystarczy cięcie pielęgnacyjne gałęzi, bez konieczności wycinki ...
 • Pytanie z miejscowości: Ryczów
  Data: 26.10.2017, 17:38

  Pytanie:

  Czy Gmina posiada środki na dofinansowanie na zakup i montaż kolektorów słonecznych? Czy można składać wnioski o takie dofinansowanie oraz kiedy można na nie wogóle liczyć...? 

  Odpowiedź:

  Gmina nie posiada środków własnych i nie dotuje zakupu i montażu kolektorów słonecznych
 • Pytanie z miejscowości: Ryczów
  Data: 21.10.2017, 19:34

  Pytanie:

  Zakręt drogi na ul. Basztowej w kierunku do Złożeńca, nie dość, że bardzo niebezpieczny ( zakręt pod kątem 90 st , brak widoczności przy wjeżdzie w zakręt od strony Basztowej) to jeszcze w nocy bez jakiegokolwiek oświetlenie. Po robotach kablowych pozostały dwa betonowe słupy. czy nie można wykorzystać ich do oświetlenie tego miejsca.  Pozdrawiam

  Odpowiedź:

  Sprawa została przekazana do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ogrodzieńcu. Decyzja zostanie podjęta po wizji w terenie i konsultacji z Tauron S.A.
 • Pytanie z miejscowości: Podzamcze
  Data: 14.09.2017, 20:19

  Pytanie:

  Szanowny Panie Burmistrzu, czy uskok który powstał podczas wylewania asfaltu z drogi 790 z Podzamcza w stronę Kiełkowic zostanie naprawiony/zmniejszony? Co z dalszą przebudowa drogi ? Dlaczego prace zostały przerwane ?

  Odpowiedź:

  Wszystkie zjazdy z remontowanego odcinka nawierzchni drogi wojewódzkiej DW 790 w Podzamczu i Gieble Kolonii będą wyrównane przed zimą. Całość robót obejmujących odcinek od Ogrodzieńca do Pilicy, zgodnie z ogłoszonym przetargiem, zostanie wykonana do końca września przyszłego roku, więc o terminie wykonania skrzyżowania “na gotowo” wykonawca może zdecydować w terminie późniejszym.  Gmina nie posiada aż tak dokładnych informacji, ponieważ zlecającym roboty jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

poprzednia strona |1|2|3| z   8 następna|ostatnia

Strona główna
Linki
 • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
 • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
 • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
 • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

 • DSC_0074_resize
 • DSC_0033_resize
 • DSC_0034_resize
 • DSC_0075_resize
 • DSC_0035_resize
 • DSC_0076_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy