Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Mieszkańcy pytają

Strona główna » Mieszkańcy pytają

Regulamin serwisu - "Mieszkańcy pytają":
 1. Wszyscy użytkownicy Internetu mają dostęp do serwisu "Mieszkańcy pytają" i mają prawo do zadawania pytań.
 2. Dostęp do serwisu "Mieszkańcy pytają" jest możliwy poprzez formularz dostępny na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Ogrodzieniec.
 3. Odpowiedzi udzielane są wyłącznie na pytania dotyczące spraw samorządowych.
 4. Burmistrz Miasta i Gminy lub wskazana przez niego osoba udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni.
 5. Pytania będą publikowane tylko z odpowiedzią Burmistrza.
 6. Nie będą publikowane pytania:
  1. zawierające treści sprzeczne z prawem, zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami,
  2. naruszające dobra osobiste,
  3. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  4. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  5. nie dotyczące spraw samorządowych Gminy Ogrodzieniec.
 7. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników. Urząd Miasta i Gminy Ogrodzieniec nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań.
Zadaj pytanie
 • Pytanie z miejscowości: Ryczów
  Data: 02.12.2017, 19:23

  Pytanie:

  Dziękuję za odpowiedż na pytanie z 21.10.2017 na temat oświetlenia zakręcie z Basztowej do Złożeńca. Proszę o dodatkowe informacje : kto prowadzi sprawę ze strony Zakładu Komunalnego oraz w jakim terminie zostaną podjęte decyzje w tej sprawie. Pozdrawiam    

  Odpowiedź:

  Po wizji w terenie wykonanej przez przedstawicieli Tauron S.A. stwierdzono, że w chwili obecnej nie ma możliwości technicznych zabudowania w rejonie skrzyżowania ul.Basztowej z drogą w kierunku Złożeńca dodatkowej lampy ulicznej.
 • Pytanie z miejscowości: Ogrodzieniec
  Data: 09.11.2017, 16:16

  Pytanie:

  Witam. Na ul. Malinowej jest problem z oświetleniem, tzn. gałęzie z drzewa zasłaniają słup w związku z czym nie jest możliwe dostateczne doświetlenie drogi. Słup jest usytuowany na zakręcie i zaraz przy nim znajduje się drzewo. Panie burmistrzu, proszę o interwencję; być może da się usunąć drzewo.

  Odpowiedź:

  Sprawa została przekazana do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ogrodzieńcu. W najbliższych dniach, po wizji w terenie, zostanie podjęta decyzja co zrobić aby poprawić oświetlenie drogi. Być może wystarczy cięcie pielęgnacyjne gałęzi, bez konieczności wycinki ...
 • Pytanie z miejscowości: Ryczów
  Data: 26.10.2017, 17:38

  Pytanie:

  Czy Gmina posiada środki na dofinansowanie na zakup i montaż kolektorów słonecznych? Czy można składać wnioski o takie dofinansowanie oraz kiedy można na nie wogóle liczyć...? 

  Odpowiedź:

  Gmina nie posiada środków własnych i nie dotuje zakupu i montażu kolektorów słonecznych
 • Pytanie z miejscowości: Ryczów
  Data: 21.10.2017, 19:34

  Pytanie:

  Zakręt drogi na ul. Basztowej w kierunku do Złożeńca, nie dość, że bardzo niebezpieczny ( zakręt pod kątem 90 st , brak widoczności przy wjeżdzie w zakręt od strony Basztowej) to jeszcze w nocy bez jakiegokolwiek oświetlenie. Po robotach kablowych pozostały dwa betonowe słupy. czy nie można wykorzystać ich do oświetlenie tego miejsca.  Pozdrawiam

  Odpowiedź:

  Sprawa została przekazana do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ogrodzieńcu. Decyzja zostanie podjęta po wizji w terenie i konsultacji z Tauron S.A.
 • Pytanie z miejscowości: Podzamcze
  Data: 14.09.2017, 20:19

  Pytanie:

  Szanowny Panie Burmistrzu, czy uskok który powstał podczas wylewania asfaltu z drogi 790 z Podzamcza w stronę Kiełkowic zostanie naprawiony/zmniejszony? Co z dalszą przebudowa drogi ? Dlaczego prace zostały przerwane ?

  Odpowiedź:

  Wszystkie zjazdy z remontowanego odcinka nawierzchni drogi wojewódzkiej DW 790 w Podzamczu i Gieble Kolonii będą wyrównane przed zimą. Całość robót obejmujących odcinek od Ogrodzieńca do Pilicy, zgodnie z ogłoszonym przetargiem, zostanie wykonana do końca września przyszłego roku, więc o terminie wykonania skrzyżowania “na gotowo” wykonawca może zdecydować w terminie późniejszym.  Gmina nie posiada aż tak dokładnych informacji, ponieważ zlecającym roboty jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.
 • Pytanie z miejscowości: fugasowka
  Data: 11.09.2017, 10:59

  Pytanie:

     w sprawie grasujacych dzikow - ul.Mickiewicza Fugasowka          prosze o interwencje i pomoc w imieniu mieszkancow , albowiem jestesmy bezsilni ! Stado dzikow od wiosny notorycznie niszczy ogrodzenia i wchodzi na teren naszych posesji czyniac spustoszenia. Mamy poniszczone trawniki i ogrody , dzieci boja sie wychodzic same na podworko , a urzednicy rozkladaja rece bo  prawo nieudolne. Zadaniem gminy jest dbalosc o bezpieczenstwo mieszkancow , a u nas bezpiecznie nie jest. Nasza ulica jest rowniez ulubionym miejcem dla spacerowiczow, rowerzystow,a takze dzieci i mlodziezy korzystajacych z placu zabaw  itd. Co bedzie jesli dziki zaatakuja - a stado liczy ok 10 sztuk  i staje sie coraz bardziej zuchwale, bo nawet huk petard nie jest im straszny .... to nie sa zarty prosze panstwa                          

  Odpowiedź:

  Rzeczywiście, w przypadku obecności zwierząt leśnych, w tym dzików, na terenach przyległych do obszarów leśnych – prawo jest bezsilne. Gmina nie ma możliwości prawnych interwencji. Nie oznacza to, że nic nie robimy. W ubiegłym tygodniu wystosowaliśmy pismo do Polskiego Związku Łowieckiego, Koło “Cietrzew” w Łazach z prośbą o interwencję (koło “Cietrzew” działa na obwodzie łowieckim obejmującym Fugasówkę). 
 • Pytanie z miejscowości: Podzamcze
  Data: 01.09.2017, 17:21

  Pytanie:

  Witam,   Chciałbym zapytać pytanie ponieważ troszkę zaspałem z wnioskiem na dofinansowanie pokrycia dachowego oraz usunięcie azbestu z dachu i moję pytanie: czy jeszcze można dostać to dofinansowanie jeżeli jest szansa proszę o szybką odpowiedź i ew czy będzie jeszcze jakieś podobne dofinansowanie.    Z poważaniem Adam Kalarus

  Odpowiedź:

  Termin przyjmowania ankiet od właścicieli budynków na dofinansowanie wymiany pokrycia azbestowego minął w maju, ale wnioski wpływają do Urzędu Miasta i Gminy nadal. Jeśli ktoś teraz złoży ankietę i oświadczenie o chęci przystąpienia do projektu, to umieszczamy budynek na liście rezerwowej. Być może będą oszczędności poprzetargowe i uda się listę rezerwową uwzględnić. Wszystko zależy od tego, ile uda nam się pozyskać środków z Unii Europejskiej.
 • Pytanie z miejscowości: Ogrodzieniec
  Data: 31.07.2017, 13:57

  Pytanie:

  Witam, proszę o informacje o planach remontowych ulicy Szkolnej w Ogrodzieńcu. Trwają wakacje, w związku z tym ruch na ulicy jest znacznie mniejszy - może to dobry moment na naprawę nawierzchni i posprzątanie zalegającego tam piachu, szczególnie w dolnej części ulicy. Podczas budowy ronda nawierzchnia ulicy Szkolnej została uszkodzona w wielu miejscach. Cały ciężki sprzęt podczas remontu jeździł właśnie tą ulicą. Wyładowywano na niej z naczep niskopodwoziowych cały sprzęt do budowy drogi, przewożono tą ulicą cały materiał usunięty ze starego skrzyżowania. Może to firma wykonująca remont powinna wykonać naprawę nawierzchni lub przynajmniej partycypować w kosztach remontu? Przecież to ich sprzęt niszczył nawierzchnię. Może to również dobry moment aby usunąć część skarpy wzdłuż ogrodzenia szkoły i zrobić tam równoległe do drogi miejsca parkingowe. Zlikwidowano zatoczkę przy ul. Kościuszki na której mogło zaparkować kilka samochodów. Miejsc parkingowych jest na tej ulicy za mało dla rodziców przyjeżdżających do szkoły i przedszkola. Ruch na ulicy nie jest równomiernie rozłożony ale nasilony w określonych godzinach, przed rozpoczęciem zajęć lub w czasie zebrań rodziców w szkole i wtedy zatory na ulicy są naprawdę duże. Nie mówiąc już o tych mocno spóźnionych, którzy podczas roku szkolnego, przed ósmą rano skracają sobie drogę jadąc Szkolną “pod prąd” od strony bloków powodując dodatkowe utrudnienia. Z powodu braku chodnika w połowie ulicy często ruch na ulicy jest uciążliwy i mało bezpieczny również dla poruszających się po drodze pieszych z powodu parkujących wzdłuż ulicy samochodów aż do osiedla bloków. I może właśnie z powodu pieszych na pasie drogowych zapowiadana przez Pana zmiana organizacji ruchu na ulicy Szkolnej na całą ulicę jednokierunkową jest złym pomysłem, ponieważ teraz część samochodów przywożących dzieci zawraca przy wjeździe do szkoły i wyjeżdża na ulicę Kościuszki nie zwiększając ruchu pojazdów na odcinku Szkolnej bez chodnika. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

  Odpowiedź:

  Remont ul.Szkolnej zostanie wykonany w roku przyszłym po rozbudowie przedszkola. Nie ma sensu remontować nawierzchni w tej chwili, ani zmieniać organizacji ruchu, ponieważ jeszcze w tym roku planujemy rozpocząć roboty z użyciem ciężkiego sprzętu. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę robót a ich zakończenie w sierpniu przyszłego roku.
 • Pytanie z miejscowości: ogrodzieniec
  Data: 09.07.2017, 13:15

  Pytanie:

       Witam.Porusze temat naszej Krepy.Temat stary i moze juz monotematyczny a przy każdych wyborach gorący jak słońce.Co z tego wynika ? Jak zwykle nic.Po co nam Krępa w starym wydaniu gdzie były rzesze turystów i mieszkańców gminy ? Po co? Po co dać zarobić gminnym podmiotom,sklepom itd.Szkoda rozwijać temat. Natomiast czemu nie mozna zadbać o to co jeszcze zostało?Droga na Krępe dziurawa i zarośnięta po bokach zabiera przynajmniej po kilkanaście centymetrów szerokości,kostka położona wokół starego "basenu " rozpada się i w niedługim czasie nie zostanie z niej nic bo posadził ktoś jeszcze dęby wzdłuż co po niedługim czasie korzenie drzew wypchną kostkę do góry.Dalej palenisko wola o pomstę zawartością ,kosze pełne śmieci i śmieci w lesie na początku wjazdu.Stoly i ławki zniszczone i powyrywane.Miejsce bo basenie nie wyrównane ,nie wygrabione trawa nie zasiana.Lawki nie odmalowane .Wyglada to okropnie. Nie koszona trawa  . Płac zabaw i siłownia przed Krępa .Totalna demolka ,wyrwane przęsła które kiedyś jeszcze stały a na dzisiejszy dzien juz ich kompletnie brak.Nie wykoszone na placu i obskurne ławki to tylko dodatek.Duzo boisko na którym często mali chłopcy kopia piłkę w trawie do kolan.Czy tak ma byc?Pan jako Burmistrz, "Szeryf" i gospodarz powinien zadbać i ponaglić odpowiednie nasze służby które maja zadbać o nasze gminne dobro,dobro które jeszcze jakieś zostało.Niestac gminy na kosiarkę i pare puszek farby? Wiem zaraz Pan odpowie ze sami to niszczymy,Niestety ale w każdej społeczności mamy czarne owce.Jest sposób .Ktos tu wcześniej napisał ze czy mozna założyć monitoring ? Wydaje mi się ze trzeba i to koniecznie i niech nikt nie mówi ze to ograniczenie swobód i inwigilacja ,bo to bzdury.To będzie bat na tych wandali co niszczą nasze mienie,trzeba opisać ze to obiekt monitorowany i zawsze juz ktoś się zastanowi jakie bedą konsekwencje czynu.A gdzie jest nasza policja w tak licznej formacji?Maja tyle sprzętu ze w tygodniu nie mozna zaparkować pod Gmina bo same auta policyjne stoją.Czy ma Pan mozliwosc  interwencji na nasza Policję  która mogła by wieczorami codziennie podjechać na wspomniany płac zabaw i na Krępe .Wylegitymowac paru osiłków i kazać sprzątać butelki i śmieci po sobie.Tak niewiele trzeba ze wszyscy mieszkańcy byli zadowoleni,a na pewno spora większość. Często poruszam się rekreacyjnie w tamtym kierunku i widok przeraża .Ma Pan blisko ,proponuje niech Pan zajrzy i zobaczy dewastacje i brak gospodarności.To jest wizytówka gminy i gospodarza.Pozdrawiam.                

  Odpowiedź:

  Rozumiem rozgoryczenie z widoku jaki mamy obecnie po tym, co kiedyś było ośrodkiem rekreacyjnym  z prawdziwego zdarzenia. Dziś Krępa podupadła, to fakt – przyznaję. Nie mam argumentów aby polemizować z Autorem wpisu, choć w wielu innych gminach, podobnie jak u nas, gdzie upadły zakłady sponsorujące wypoczynek często spotyka się zaniedbane ośrodki. Potrzebne są duże środki na kompleksową przebudowę ośrodka, ale – co słusznie zauważono – niektóre to błahostki: puszka farby, kilka litrów benzyny do kosiarki, poprawa uszkodzonej kostki czy wykoszenie poboczy ... Biorę te gorzkie słowa jako ważny głos Mieszkańca i zwrócę uwagę służbom gminnym. Mam nadzieję, że sytuacja się poprawi. Dziękuję.
 • Pytanie z miejscowości: Ogrodzieniec
  Data: 05.07.2017, 07:34

  Pytanie:

  A doczekamy się na odpowiedź na pytanie z 23.05.2017? Jak już zamieszczacie regulamin i piszecie na stronie, że: "Burmistrz Miasta i Gminy lub wskazana przez niego osoba udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni" to poczuwajcie się do jego przestrzegania. To przecież nie pierwszy raz, bywa że pytania bez odpowiedzi wiszą po kilka miesięcy, to jest niepoważne.

  Odpowiedź:

  Odpowiedź została udzielona.  Na zapytanie z 08.02.2017, 16:45: “Skład opału w Ogrodzieńcu przy ul Kościuszki 188a jest bardzo uciążliwy ponieważ; TIRy dostawcze powodują wielki huk podczas rozładunku, przesiewacz wywołuje wielki hałas,załadunek na samochody dostawcze z podłogą metalową wywołują wielki hałas. Na składzie pracuje przesiewacz który bardzo hałasuje (słychać go nawet w lesie},koparko-ładowarka i samochody rozwożące wytwarzają spaliny. Dostawy TIR- ami odbywają się czasami przed godz. 6:00 i po godz 22:00. Te hałasy szkodzą zdrowiu sąsiadujących posesji. Rozładunki z "wanien" 25 ton powodują duże wstrząs i huk,  cała ziemia się trzęsie,ponadto wytwarza dużo kurzu i zapylenia. W skrzynce gazowej połączenia gwintowane uległy rozszczelnieniu. Skład węgla nie powinien znajdować się w strefie zamieszkania gdyż jest on bardzo uciążliwy. Pytanie Czy można spowodować przeiesienie składu ze strefy mieszkańców do strefy przemysłowej? Prosimy o pomoc Pana Burmistrza.” odpowiedziałem, że “(...) toczy się postepowanie w sprawie uciążliwości jakie związane są z działalnością składu węgla przy ul.Kościuszki. Po jego zakończeniu poinformuję o ustaleniach odrębnym wpisem”.  Aktualnie sprawa składu węgla jest w dalszym ciągu załatwiana przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach Oddział w Częstochowie i jeszcze nie jest do końca rozstrzygnięta. W ostatnim piśmie z 19.06 br. do Urzędu WIOŚ zapytał o gminę o zgodność prowadzonej działalności z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W tej sprawie zwróciliśmy się do autora Planu. W chwili obecnej oczekujemy na odpowiedź.

poprzednia strona |1|2|3| z   7 następna|ostatnia

Strona główna
Linki
 • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
 • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
 • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
 • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

 • DSC_9940_resize
 • DSC_9939_resize
 • DSC_9938_resize
 • DSC_9937_resize
 • DSC_9941_resize
 • DSC_9935_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy