Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu 2017r

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu 2017r

1. Dzisiaj III Niedziela miesiąca, składka przeznaczona jest na remonty w naszym Kościele. Serdecznie Bóg zapłać za złożone ofiary.                   

2. W Piątki w czasie Wielkiego Postu, przeżywamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 i o godz. 19.00 dla młodzieży. A w Niedziele przed Mszą Św. wieczorną, o godz. 16.15 nabożeństwo Gorzkich żali. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tak pięknych nabożeństwach, szczególnie młodzież i dzieci.

3. Osoby, które zgłosiły się  na wyjazd do Katedry Sosnowieckiej na Jubileusz 25-lecia Diecezji, wyjeżdżają 25.03.2017r tj. sobota z pod bramy Kościoła o godz. 8.50. Prosimy o punktualność i życzymy owocnych i nie zapomnianych przeżyć.

4. Od przyszłej Niedzieli w całej Naszej Diecezji odbędzie się peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej w 100 - lecie Objawień Fatimskich. W naszej parafii będą peregrynować 2 figurki Matki Bożej Fatimskiej. Matka Boża odwiedzi nasze domy i będzie to dla nas czas,  pokuty, modlitwy i  wspaniałej odnowy duchowej. Program peregrynacji będziemy podawali na bieżąco w ogłoszeniach parafialnych i naszej gazetce parafialnej „Tabor”. Obecność Matki Bożej w Figurze potraktujmy jako czas intensywnej modlitwy rodzinnej, a nie jako okazję do spotkań towarzyskich, bo w ten sposób utracilibyśmy istotę i sens tego wydarzenia w naszym domu.  Rodziny, które będą gościć Matkę Bożą Fatimską w danym tygodniu w swoim domu, intencje i prośby które wpiszą przy tej okazji do Księgi Pamiątkowej, również przyniosą spisane na kartkach do Kościoła w środę na Mszę św. Wieczorną, która jest połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby je polecić i przedstawić jeszcze raz Dobremu Bogu. Będzie to okazja aby w kilkanaście rodzin podziękować Matce Bożej za czas Jej odwiedzin w domu rodzinnym i prosić o Matczyną opiekę na dalszą przyszłość. Tak będziemy czynić co środę, aż do zakończenia peregrynacji Matki Bożej  Fatimskiej w naszej parafii.  W najbliższy Piątek tj. 24 .03. 2017r po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 zapraszamy rodziny z Morusów i z ul. Kościuszki nr od 1-40 na spotkanie organizacyjne w sprawie peregrynacji.                  

5. W Sobotę 08. 04. 2017r dzień przed Wielkim Tygodniem, odbędzie się dzień skupienia i sakramentalnej Spowiedzi Wielkopostnej /rekolekcje parafialne przewidziane na czas Wielkiego Postu zostały przeniesione na przełom Sierpnia i Września 2017r  na czas renowacji Misji Parafialnych/ Spowiedź Wielkopostna od godz. 8.30 – 11.30 i  17.00 – 18.30 Nie odkładajmy Spowiedzi świętej na ostatnią chwilę, skorzystajmy w porę z łaski Bożego Miłosierdzia, nie zwlekajmy! Dodatkowe Msze św. w tym dniu o godz.: 8.00 i 11.00