Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Jubileusz Koła Łowieckiego "Darz Bór" w Ogrodzieńcu

Strona główna » Aktualności » Jubileusz Koła Łowieckiego "Darz Bór" w Ogrodzieńcu

Koło Łowieckie „Darz Bór” w Ogrodzieńcu - Fot. Michał Nowakowski

Ogrodzieniecki "Darz Bór" powstał w 1946 roku. Koło zostało wpisane do rejestru kół łowieckich w Zarządzie Wojewódzkim Polskiego Związku Łowieckiego w Katowicach w 1998 roku. Skład „Darz Boru” liczy 20 członków i 1 stażystę. W 2016 roku po raz pierwszy przyjęto w swoje szeregi kobietę – Dianę. Prezesem koła jest pan Czesław Osys. Siedziba mieści się przy ul. 1-go Maja 163 w Ogrodzieńcu.

Siedemdziesięciolecie powołania członkowie wraz z gośćmi zaproszonymi obchodzili 19 listopada br. Do życzeń z okolicznościowym dyplomem dołączył się Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec.
Z tej okazji za wybitne zasługi na rzecz Koła Łowieckiego "Darz Bór" członkowie i Zarząd Koła przyznali pamiątkowe ryngrafy, które otrzymali: Okręgowa Rada Łowiecka w Katowicach, Andrzej Mikulski Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec, Grzegorz Cekus Nadleśniczy Nadleśnictwa Siewierz i Tadeusz Małachowski Honorowy Prezesa Koła.
Srebrnym Medalem Zasługi Łowieckiej zostali odznaczeni: kol. Władysław Gruca oraz kol. Stefan Król.
Natomiast Medalem Zasłużony Dla Łowiectwa Śląskiego zostali uhonorowani: Złotym – Czesław Osys Prezes Koła oraz Srebrnym – kol.: Szczepan Plutka, Jarosław Wiliński, Sławomir Nawrotek.

Działalność Koła polega głównie na prowadzeniu gospodarki łowieckiej w dzierżawionym obwodzie łowieckim; inicjowaniu i organizowanie przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska, mających na uwadze poprawę warunków bytowych zwierząt dziko żyjących; tworzeniu optymalnych warunków bytowania zwierzyny oraz jej ochronę na terenie dzierżawionego obwodu oraz zwalczanie kłusownictwa i wszelkich przejawów szkodnictwa łowieckiego.

I.Rajca

Fot. Michał Nowakowski

 

 

 

czytano: 733 razy

autor: ogrodzieniec.pl

data dodania: 2016-12-01 13:24:03

Linki
  • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
  • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
  • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
  • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

  • DSC_0562_resize
  • DSC_0561_resize
  • DSC_0564_resize
  • DSC_0560_resize
  • DSC_0563_resize
  • DSC_0557_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna
Księga gości
Dodaj wpis
Zobacz wpisy