Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Z kulturystyczną pasją

Strona główna » Aktualności » Z kulturystyczną pasją

Sebastian Szatan, mieszkaniec Kiełkowic w Gminie Ogrodzieniec. Od najmłodszych lat związany ze sportem, zdrowym stylem życia i odżywiania się. Człowiek z pasją, do którego śmiało można przypisać słowa Konfucjusza "Wybierz sobie zawód, który lubisz, a nigdy nie będziesz zmęczony." Od debiutu kulturystycznego w 2012 roku osiąga kolejne szczeble na drabinie kulturystyki klasycznej i ekstremalnej, o czym ciekawie i z zaangażowaniem opowiada. Zarówno o przygotowaniach do zawodów sportowych, jak i pracy z ludźmi.

Zaczęło się od sportowego gimnazjum, pływania i siatkówki, zainteresowania budowaniem masy ciała, później było liceum ogólnokształcące, a następnie ukończone studia na kierunku wychowanie fizyczne Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Sportowiec jest dyplomowanym instruktorem kulturystyki, członkiem Klubu Sportowego "OLIMP" w Zabrzu, instruktorem dąbrowskiego Fitness Klub Salsa oraz trenerem personalnym wielu osób, których zainteresowania dotyczą: sportu, kulturystyki, diety i zdrowia. Wiedza, systematyczność i wytrwałość to podstawa w kulturystyce, zarówno tej klasycznej jak i ekstremalnej, amatorskiej czy zawodowej.
We wspomnieniach pana Benedykta Pęczaka, opiekującego się siłownią w Cementowni-Ogrodzieńcu, który trenował pana Sebastiana w okresie studiów: Sebastian uchodzi za osobę bardzo spokojną, uprzejmą, a zwłaszcza zaangażowaną w to co robi, od kiedy amatorska pasja i zainteresowanie kulturystyką przerodziło się w kulturystykę profesjonalną.
Głównym mentorem i wzorcem dla sportowca w dziedzinie kulturystyki jest Piotr Głuchowski, wielokrotny mistrz Polski w kulturystyce wielu kategorii. Kiedyś debiutant zawodów w kulturystyce klasycznej mężczyzn w kategorii +180 cm, organizowanych przez Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego w Ostrowi Mazowieckiej w 2012 roku, obecnie pan Sebastian sam kształci podopiecznych, którzy również mają na swoim koncie sukcesy sportowe. Zuzanna Kamecka, laureatka drugiego miejsca  IX Pokazów w Kulturystyce i Fitness w Sopocie 2016 oraz finalistka Mistrzostw Śląska 2016 i Kamil Ochman, półfinalista Mistrzostw Śląska 2016.
Od debiutów kulturystycznych, przez Mistrzostwa Polski po Puchar Polski i Mistrzostwa Europy, do których rozpoczęły się przygotowania. Wyżywienie, trening, regeneracja i myślenie, czyli bardzo rygorystyczne zasady, do których należy się stosować w czasie kilku miesięcy, aby uzyskać odpowiednie odtłuszczenie i wielkość mięśni. Jednak kiedy wysiłek przynosi zamierzone efekty, cieszą sukcesy i jest odpowiednia motywacja do działania. – Potwierdza pan Sebastian.
W ostatnich latach dokonał m.in. następujących osiągnięć: VI miejsce w Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness w kulturystyce klasycznej mężczyzn Kat. + 180 cm w 2014 roku w Kielcach, VI miejsce w kategorii kulturystyka mężczyzn 95 kg na XXXIX Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness w 2015 roku, III miejsce w Mistrzostwach Polski w Kulturystyce Kat. Kulturystyka Mężczyzn do 100 kg w 2016 roku.

Od kilku lat w Gminie Ogrodzieniec na podstawie Uchwały Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu przyznawane są wyróżnienia i nagrody pieniężne za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym. Wniosek Burmistrza Miasta i Gminy Ogrodzieniec Andrzeja Mikulskiego, Komisja Oświaty i Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu zaopiniowała i przyznała nagrodę pieniężną w wysokości 1 500,00 zł. Burmistrz dodaje: Pan Sebastian Szatan jest jedynym sportowcem z terenu gminy, który osiąga tak wysokie wyniki w kulturystyce i fitness na szczeblu ogólnokrajowym. Nagrodę z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Ogrodzieniec oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu sportowiec otrzymał w dniu 26 sierpnia 2016 roku podczas oficjalnego otwarcia imprezy oraz rozpoczęcia tegorocznego Święta Gminy Ogrodzieniec.
Zachęcamy do polubienia strony sportowca – Sebastian.Szatan.trener.personalny  oraz obserwowanie na Instagramie: sebastian_szatan.
Trzymamy kciuki za przygotowania i jak najlepszy wynik wiosną 2017 roku! 

Iwona Rajca

Zdjęcia udostępnione przez p. S.Szatana:
- zdjęcie ze sceny z zawodów - www.sylwesterszymczuk.com
- zdjęcie z sesji - Marcin Szatan
 
 

czytano: 837 razy

autor: ogrodzieniec.pl

data dodania: 2016-09-03 14:45:51

Linki
  • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
  • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
  • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
  • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

  • 20180425_201716_resize1275
  • 20180425_201701_resize1275
  • 20180425_201645_resize1275
  • 20180425_201753_resize388
  • dsc_0284_resize388
  • 20180425_201739_resize388
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy