Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

TYTUŁ MISTRZÓW GMINY OBRONIONY

Strona główna » Aktualności » TYTUŁ MISTRZÓW GMINY OBRONIONY

Jednostka OSP Ryczów Kolonia, podczas Miejsko-Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Gminie Ogrodzieniec w kategorii męskich i kobiecych drużyn pożarniczych, klasyfikując się na I miejscu, obroniła tytuł mistrzów gminy sprzed dwóch lat.

Organizatorem Zawodów był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Ogrodzieńcu przy współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu (Komisja Sędziowska) oraz Samorządu Gminy Ogrodzieniec.
Wśród gości zaproszonych, którzy zaszczycili spotkanie swoją obecnością byli: Radni Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu na czele z Przewodniczacym Zygmuntem Podsiadło, Elżbieta Stanek, Beata Stypa-Rus, Zbigniew Fabiańczyk, Grzegorz Wałek, Beata Jakacz i Wanda Bednarz; Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec, jednocześnie Prezes Zarządu OMG ZOSP RP w Ogrodzieńcu Andrzej Mikulski oraz kierownicy i pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Ogrodzieńcu: Sekretarz MiG Dariusz Ptaś, Piotr Mikulski, Maria Raczek, Ewa Marzecka, Iwona Rajca i Marta Ross; Członek Zarządu Głównego Związku OSP RP Mieczysław Skręt; Przewodniczący Rady Miejskiej w Zawierciu i Zastępca Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Zawierciu Paweł Kaziród; Prezes Spółdzielni Socjalnej "Impuls" w Ogrodzieńcu Ewelina Urbańczyk, Redaktor Naczelna Gazety Ogrodzienieckiej Joanna Piwowarczyk.
Miejscem rywalizacji w dniu 14 sierpnia 2016 roku było boisko sportowe w Gieble. W zawodach wzięło udział 13 drużyn pożarniczych, w tym: 3 młodzieżowe drużyny pożarnicze, 2 żeńskie i 8 męskich. Najstarszym zawodnikiem zawodów był druh Krzysztof Błoch - Naczelnik OSP Mokrus, a najmłodszym druh Piotr Kowalczyk - członek MDP z OSP Giebło.
Strażacy-ochotnicy walczyli o puchary i medale za podium oraz nagrody w postaci sprzętu strażackiego i gadżety. Zawodnikom towarzyszyła wspaniała publiczność.
Klasyfikacja zawodów w grupie najmłodszych uczestników tj. MDP przedstawia się następująco: I miejsce z czasem 113,21 sek. zajęła drużyna z OSP Giebło, II z OSP Podzamcze, na III miejscu drużyna z OSP Kiełkowice.
W kategorii kobiet sposród dwóch rywalizujących drużyn I miejsce i Puchary Burmistrza Miasta i Gminy Ogrodzieniec oraz Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu wywalczyły dziewczyny z OSP Ryczów Kolonia (czas 130,73 sek.), natomiast II z OSP Giebło.
Największą grupę uczestników zawodów stanowili seniorzy. W sztafecie 7x50m z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowych zmagało się osiem drużyn.
Najlepszy czas 105,09 sek. uzyskała drużyna z OSP Ryczów Kolonia, zajmując I miejsce i Puchary Burmistrza Miasta i Gminy Ogrodzieniec oraz Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu.
Na II miejscu uplasowała się drużyna z OSP Giebło, a na III z OSP Ogrodzieniec. IV miejsce i Puchar Komendanta Miejsko-Gminnego wywalczyli strażacy z OSP Podzamcze.
Kolejne miejsca należały do drużyn: OSP Mokrus, OSP Kiełkowice, OSP Gulzów i OSP Ryczów.
Dodatkową rozgrywką była musztra. Tutaj w poszczególnych kategoriach najlepsi okazali się spośród: MDP - OSP Kiełkowice, kobiet - OSP Ryczów Kolonia, mężczyzn - OSP Gulzów.
Nad właściwym przebiegiem zawodów czuwała Komisja Sędziowska w składzie: mł. bryg. Artur Łągiewka, kpt. Arkadiusz Spera, kpt. Edyta Kubiak, st. asp. Tomasz Ładoń, mł. bryg. Krzysztof Szczerba, mł. ogn. Michał Pucek i st. str. Patrycja Kukułka.
W rolę konferancjerów wcielili się Komendant Henryk Karcz i Wiceprezes Zarzadu Grzegorz Żak. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta przy OSP Giebło pod batutą Zbigniewa Barana i Pawła Kowala.
Najsmaczniejsze ciasto upiekli przedstawiciele jednostek: OSP Giebło, OSP Ryczów Kolonia oraz OSP Ryczów. Oprócz słodkości można było skosztować bigosu z żurkiem z kuchni polowej oraz kiełbasek grilla.

Organizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki hojności sponsorów. Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce:
p. Krystiana Jurka - Skład Opałów w Ryczówku, p. Rafała Chmielewskiego - Naprawa i Legalizacja Gaśnic w Zawierciu, p. Rafała i Dariusza Ciołczyńskich z Ogrodzieńca, p. Grzegorza Wałka - Pizzeria "Na Rynku" i Zakład Pogrzebowy w Ogrodzieńcu, p. Ewy i Tadeusza Wałków - "Szwedex", p. Szczepana Plutki - "Eurokesz" w Ogrodzieńcu, p. Włodzimierza Dziubałtowskiego - "Ogro-Car" w Ogrodzieńcu, p. Wojciechowi Jaśko - "Kordes" w Ryczowie Kolonii, p. Michałowi Półkoszkowi - "Renimex" w Ryczowie, p. Januszowi Grzesiakowi - "Capitol" z Ryczowa, p. Ewelinie Urbańczyk - Spółdzielnia Socjalna "Impuls" w Ogrodzieńcu, p. Agnieszce Dzienniak - Przedsiebiorstwo Komunalne Ogrodzieniec, Firmy Supron w Olkuszu oraz Dyrekcji Parku Wodnego "Jura" w Łazach.

I.Rajca

poprzednia strona |1|2|3| z   7 następna|ostatnia

czytano: 2364 razy

autor: ogrodzieniec.pl

data dodania: 2016-08-19 23:04:00

Linki
  • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
  • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
  • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
  • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

  • 20180425_201716_resize1275
  • 20180425_201701_resize1275
  • 20180425_201645_resize1275
  • 20180425_201753_resize388
  • dsc_0284_resize388
  • 20180425_201739_resize388
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Księga gości
Zobacz wpisy