Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Dzień Strażaka w gminie – podsumowanie

Strona główna » Aktualności » Dzień Strażaka w gminie – podsumowanie

W Gminie Ogrodzieniec strażacy ochotnicy uczcili święto swojego patrona św. Floriana.

1 maja br., z udziałem jednostek OSP z Giebła, Gulzowa, Kiełkowic, Mokrusa i zaprzyjaźnionej jednostki OSP Siamoszyce oraz w asyście Orkiestry Dętej z Giebła, miały miejsce obchody Dnia Strażaka w parafii giebelskiej. Gospodarzem była jednostka OSP Gulzów, dokąd po Mszy św. odprawionej w intencji Strażaków w Kościele pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła, udali się uczestnicy spotkania. W tym dniu odznaczenia otrzymali druhowie: Sławomir Szlachta (OSP Mokrus), Wojciech Latosiński (OSP Mokrus), Angelika Szymalak (OSP Kiełkowice), Paweł Sobczak (OSP Kiełkowice), Zdzisław Furgacz (OSP Mokrus) i Zdzisław Mogiła (OSP Mokrus).

W dniu 3 maja 2016 roku, podczas gminnej uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w okolicznościowym korowodzie spod Urzędu Miasta i Gminy do Kościoła Parafialnego w Ogrodzieńcu oraz we Mszy św. w intencji Ojczyzny i Strażaków koncelebrowanej przez księży z ogrodzienieckiej parafii, wzięli udział przedstawiciele strażaków ochotników, w tym poczty sztandarowe ze wszystkich jednostek OSP z terenu gminy: OSP Ogrodzieniec, OSP Giebło, OSP Gulzów, OSP Kiełkowice, OSP Mokrus, OSP Podzamcze, OSP Ryczów i OSP Ryczów Kolonia. Delegacja Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Ogrodzieńcu złożyła wieniec z kwiatów pod Pomnikiem Poległych na Cmentarzu Komunalnym w Ogrodzieńcu. Na zakończenie, uczestnicy zgromadzeni na Plac Piłsudskiego, wysłuchali koncertu w wykonaniu członków Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Ogrodzieńca.

Natomiast w parafii ryczowskiej druhowie świętowali w dniu 7 maja br. Uczestnikami były jednostki OSP Ryczów i OSP Ryczów Kolonia oraz Orkiestra Dęta działająca przy jednostce w Ryczowie. Po Mszy św. celebrowanej w Kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, druhowie wraz z gośćmi zaproszonymi udali się do remizy OSP Ryczów. Kolejną częścią spotkania było wręczenie odznaczeń dla zasłużonych firm i druhów, wśród których znaleźli się: Dariusz Ciołczyński i Rafał Ciołczyński „DARMAX” z Ogrodzieńca, Grzegorz Wałek Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe z Ogrodzieńca, dh Marian Ścisłowski (OSP Ryczów), dh Piotr Żak (OSP Ryczów Kolonia) i dh Stefan Żak (s. Franciszka, OSP Ryczów Kolonia).

Dekoracji odznaczeniami dokonali druh Andrzej Mikulski – Prezes Zarządu OMG ZOSP RP w Ogrodzieńcu, druh Henryk Karcz – Komendant Zarządu OMG ZOSP RP w Ogrodzieńcu, Zygmunt Podsiadło – Przewodniczący Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu oraz Prezesi poszczególnych jednostek, którzy odebrali również życzenia z okazji święta swojego patrona Św. Floriana.

W załączeniu fotorelacja ze wszystkich spotkań w gronie strażackim.

I.Rajca

 

poprzednia strona |1|2|3| z   14 następna|ostatnia

czytano: 4779 razy

autor: ogrodzieniec.pl

data dodania: 2016-05-09 15:33:58

Linki
  • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
  • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
  • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
  • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

  • DSC_0562_resize
  • DSC_0561_resize
  • DSC_0564_resize
  • DSC_0560_resize
  • DSC_0563_resize
  • DSC_0557_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna
Księga gości
Dodaj wpis
Zobacz wpisy