Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Żermun 2015

Strona główna » Aktualności » Żermun 2015

Żermun 2015 w I LO w Zawierciu (12-13 marzec)


12 marca rozpoczęła się szósta edycja konferencji „Żermun 2015”, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży gimnazjalnej. Obrady odbywają się co roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu. W tegorocznej edycji brało udział dwanaście szkół gimnazjalnych, około dziewięćdziesięciu uczestników obrad.

Koncepcja obrad zaczerpnięta jest z międzynarodowej konferencji „Bermun”. W przypadku konferencji  Żermun każda z uczestniczących szkół jest reprezentantem innego państwa. Nasi gimnazjaliści reprezentowali dwa kraje- Kenię: Szymon Wyszyński, Paweł Kowalczyk, Paulina Molenda, Weronika Koza i Polskę: Weronika Szota, Agata Cholewa, Marta Kubiczek, Wiktoria Spińczyk. Komisje specjalną reprezentowały Katarzyna Słowik i Zuzanna Wyleciał.

Po uroczystym otwarciu konferencji uczniowie przenieśli się do sal, w których obradowali w języku angielskim. Gimnazjaliści pracowali przez dwa dni w pięciu komisjach: politycznej, praw człowieka, społeczno-ekonomicznej, ochrony środowiska oraz komisji specjalnej. Tematem łączącym pracę wszystkich komisji była rola kobiet w rozwoju globalnym.

 W drugim dniu konferencji obrady przeniosły się do hali sportowej gdzie odbyło się głosowanie nad rezolucjami opracowanymi przez poszczególne komisje.
 Po podsumowaniu rozdane zostały nagrody dla najlepszych mówców konferencji. Nasi uczniowie zostali również nagrodzeni tj.  Paweł Kowalczyk -najlepszy mówca konferencji, Weronika Szota oraz Wiktoria Spińczyk najlepsi mówcy w swoich komisjach. Po raz pierwszy w historii konferencji Żermun nagrodzonych zostało trzech nauczycieli i jedna z nagród trafiła do pani Izabeli Pocztowskiej. Wszyscy wrócili zadowoleni i z mnóstwem wrażeń.
 Gimnazjaliści pracowali przez dwa dni w pięciu komisjach: politycznej, praw człowieka, społeczno-ekonomicznej, ochrony środowiska oraz komisji specjalnej. Tematem łączącym pracę wszystkich komisji była rola kobiet w rozwoju globalnym.

 W drugim dniu konferencji obrady przeniosły się do hali sportowej gdzie odbyło się głosowanie nad rezolucjami opracowanymi przez poszczególne komisje.
 Po podsumowaniu rozdane zostały nagrody dla najlepszych mówców konferencji. Nasi uczniowie zostali również nagrodzeni tj Pawel kowalczyk-najlepszy mówca konferencji,Weronika Szota oraz Wiktoria Spińczyk najlepsi mówcy w swoich komisjach. Po raz pierwszy w histori konferencji Zermun nagrodzonych zostało trzech nauczycieli i jedna z nagród trafiła do pani Izabeli Pocztowskiej.Wszyscy wrócili zadowoleni i z mnostwem wrażeń.

czytano: 860 razy

autor: gimnazjum.ogrodzieniec.pl

data dodania: 2015-03-30 11:22:59

Linki
  • CZARNY RYCERZ Biuro Organizacji Imprez i Eventów
  • POZIOM 511 Design Hotel & SPA
  • HOTEL "CENTURIA WELLNESS & SPA"
  • Hotel "Pod Figurą"

URZĄD MIASTA I GMINY W OGRODZIEŃCU
Plac Wolności 25, 42-440 Ogrodzieniec

tel.: (32) 67 09 700
e-mail: admin@ogrodzieniec.pl

  • DSC_0562_resize
  • DSC_0561_resize
  • DSC_0564_resize
  • DSC_0560_resize
  • DSC_0563_resize
  • DSC_0557_resize
Gmina Ogrodzieniec położona jest w woj. śląskim, w centralnym punkcie Jury Krakowsko-Częstochowskiej pomiędzy Krakowem, Częstochową i Katowicami. Leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, a jednocześnie na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna
Księga gości
Dodaj wpis
Zobacz wpisy